Markamız

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn
imagine tagline

Her zaman yeni fikirlerle ve hayatları geliştirmenin yeni yollarıyla ileriye doğru hareket ediyoruz. Değişim, yaratıcı düşünceyle şekillenir. Ricoh markasının ifade ettiği anlam da budur.

Bu iki kelime, birbirimizle çalışma şeklimizi, müşterilerimizin işlerine değer katma şeklimizi ve piyasayla etkileşime girme şeklimizi açıklamaktadır.

Bu iki kelime, kişilerin ve kuruluşların yaratıcı potansiyeline duyduğumuz inancı, ilerici düşünceye ve pozitif sonuçlara verdiğimiz önemi ifade eder

İşini dönüştürmek ve çalışanlarının kolektif bilgisinden ve hayal gücünden faydalanmak isteyenler için çözüm basittir imagine. change.

Bu iki kelime sadece yeni bir slogan değildir.
Ricoh markasının sunduğu deneyimin özüdür.

Imagine boxes

Sayfanın Üstü

Kurumsal Marka Geçmişi

Bir şirketin, bir ülkenin veya dünyanın kendisinin en büyük varlığı, insanlarının hayal gücüdür. Yaratıcı düşünerek ve birbirleriyle işbirliği yaparak insanlar toplumlarının birlikte yaşama ve çalışma şeklini geliştirebilirler.

İlk gününden bu yana Ricoh, yaratıcı fikirlerin gücüne duyduğu inançla hareket etmiştir. Şirketin kurucusu olan Kiyoshi Ichimura, geleneklerle sınırlandırılmayı reddeden, mesleki gurur ile motive olan bir dizi düşünce insanını biraraya getirmiştir. Bu kişiler, bilgilerin sadece bir düğmeye dokunularak hassas bir şekilde kopyalanabildiği ve dağıtılabildiği bir dünya, kritik iş bilgilerinin herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde kullanıma hazır olduğu bir dünya hayal etmişlerdir.

Ricoh bu hayali, teknolojiyi, mühendisliği ve kaliteli üretimi biraraya getirerek gerçeğe dönüştürmüştür. Yazıcıları, fotokopi makineleri ve faks makineleri ofis otomasyonu çağının öncülüğünü yapmış ve iş operasyonlarında devrim yaratmıştır. Kısa zaman önce uygulamaya konulan yönetilen belge hizmetleri de Ricoh'nun küresel çaptaki belge uzmanlığı itibarını ortaya koymuştur.

Bugün Ricoh kelimenin tam anlamıyla uluslararası bir şirkettir. Olağanüstü hizmet standartları aracılığıyla müşterileriyle özel bir ortaklık kurmaktadır. Ricoh'nun teknik becerisi ve BT bilgisi ile bu şirketler maliyetlerini azaltabilmekte, atıklarını ortadan kaldırabilmekte ve iş süreçlerini basitleştirebilmektedir ve böylece kendi müşterileri için de maddi kazançlar sunabilmektedir. En önemlisi ise çalışanlarının yaratıcı düşünmelerine imkan kılarak ve kurumsal aklı daha kolay erişilebilir bir hale getirerek Ricoh, sağlam ve kalıcı bir iş dönüşümünü desteklemektedir.

Ricoh her zaman ilerisini düşünür. Belirli sektörlere, gelişmekte olan piyasalara ve küçük ve büyük işletmelere özel olarak hazırlanmış ürünler ve hizmetler tasarlar. Yerel ihtiyaçlara yanıt veren çözümler yaratır ve var olan bilgi paylaşımı şekillerine yeni tarzlar getirir. Bulut bilişim, uzaktan takip ve diğer yenilikler ile Ricoh, bilgileri daha mobil ve daha kişisel bir hale sokar. Gerek ödül sahibi dijital fotoğraf makineleri gerekse de çevrimiçi veri depolama hizmetleri gibi tüketici ürünleri ise insanların, çevrelerindeki dünyayla kurdukları etkileşimin şeklini daha da geliştirir. Ricoh'nun gözünde iş, toplum ve gezegenimiz birbiriyle bağlantılıdır. İnsanların çalışmaktan gurur duyduğu, mümkün olan her alanda sorumlu büyümeyi desteklemek amacıyla uyumluluk zorunluluklarının da ötesinde hareket eden bir şirket olmaya çalışır. Geleceği düşünen iş stratejilerine yönelik taahhütleriyle hem müşterilerin tesislerinde hem de kendi faaliyetlerinde karlı ve sürdürülebilir bir gelişim sağlar.

Her gün, dünyanın dört bir yanında Ricoh, insanların daha verimli ve sürdürülebilir kalitede bir yaşama sahip olmaları için tüm hayal güçlerini kullanmalarına yardımcı olur.

Sayfanın Üstü