Haberler

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Avrupa Kamu Sektörünün Liderleri Dijital Kamu Hizmetlerinin Geleceği İçin Başarılı CIO’yu tanımladı.

Ricoh Europe kamu sektörü liderleri1 Dahası kamu sektörü liderleri CIO’larına büyük ölçüde olumlu bakıyor. Liderlerin %90’ı CIO’ların kamu hizmetleri alanında dijital dönüşümü yönetmek için yeterli donanıma sahip olduğunu düşünüyor. Bu tür özellikler, verimliliği daha ileri götürmek için sektördeki enerjinin tazelenmesi ve aynı zamanda dijital hizmetlerin vatandaşlar için iyileştirilmesi ile karşılıklı ilişki içerisindedir.

Ricoh Europe İcradan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Carsten Bruhn, “Kamu sektöründe CIO’ların vatandaşların gelecekteki iletişim ihtiyaçlarını anlamalarının esas olduğu açıkça görülmektedir. AB Dijital Gündemi vatandaşların ve işletmelerin kamu kurumlarına AB’nin her yerinden erişimini kolaylaştırmak ve Avrupa kamu hizmetlerini “varsayılan olarak elektronik idare”2 etmek konularına odaklanırken, hedefler belirleniyor. Gündemin en tepesinde vatandaşların yüzde 50'sinin 2015 itibarıyla e-devlet hizmetlerini kullanmalarını sağlama hedefi bulunuyor3,” diyor.

Günümüzde CIO’ya yüklenen iyimserlik ve verilen desteğe rağmen, araştırmaya göre Avrupa kamu hizmeti kuruluşlarının üçte ikisinden fazlasının (yüzde 68) dijital dönüşüme hiç de hazır olmadığı görülüyor. Kamu hizmetleri liderlerinin beyanlarına göre, değişimin bu kadar yavaş gerçekleşmesinin muhtemel sebebi, CIO’lara mali yönetim, müşteri ilişkileri ve veri/iş zekası gibi kritik alanlarda değişim yapma gücü verilmesine rağmen sadece yüzde 9’unun işletme kritik süreçlerini değiştirebiliyor olması. Ayrıca, sadece yüzde 29’u değişim yönetimini CIO’nun önemli bir özelliği olarak görüyor. Oysaki yeni çalışma yöntemleri getirmek ve kamu sektörünü dijital çağa geçirmek için bu özellik elzem.

Bruhn, “CIO’lar kamu hizmetlerini dijital dönüşüme sokmak için kendilerinden istenen birçok görevle boğuşurken bazı alanlara yeterince iyi yanıt verilmemesi gayet normal.” diyor.  “Onlar doğru teknolojiyle ve vatandaşların ihtiyaçları arasında bir denge kurmaya odaklanırken, teknolojiyle insanı bir araya getiren işletme süreçleri genellikle gözden kaçıyor.  Bu süreçler kamu sektörü çalışanlarının günlük işlerini alttan destekliyor ve onların vatandaşlarla olan tüm etkileşimlerine eşlik ediyor. Bu süreçler tamamen etkili bir değişim yönetimi programıyla optimize edilip uygulanırsa, CIO'lar artacak bilgi paylaşımından, daha esnek süreçlerden ve vatandaşların dijital çağa geçişini hızlandırma kabiliyetinden faydalanacak.”

“CIO’lar bu yolculukta yalnız değil. Kamu sektörünü geleceğe taşımak için çalışma arkadaşlarından destek alıyorlar ve zaten vatandaşların ihtiyaçlarını çoktan gündemlerinin en tepesine koymuş durumdalar.  Son zorluk ise insanlarla teknolojileri bir araya getirecek süreçleri gözden geçirmek ve optimize etmek için doğru ortakların bulunması. Bu zorluğun üstesinden gelinmesi halinde kazanımlar çok yüksek olacak. Avrupa Komisyonu’nun tahminine göre, e-ihale sistemi tek başına yılda 100 milyar avro tasarruf sağlayacak, e-devlet ise idare masraflarını yüzde 15 ila 20 oranında azaltabilir3. Dokümantasyon süreçlerinin etkin şekilde optimize edilmesiyle, sektör bilgiye güvenli bir şekilde erişebilir ve dokümanları daha verimli işleyebilir. Böylece vatandaşlara olabilecek en iyi hizmet sağlanabilir.”

Önemli teknolojik gelişmelerin etkileri hakkında daha fazla bilgi için www.ricoh-europe.com/thoughtleadership sayfasını ziyaret edin.

1Araştırma Ricoh sponsorluğunda Coleman Parkes tarafından yapılmıştır. http://thoughtleadership.ricoh-europe.com/eu/change-making-cio/
2http://ec.europa.eu/digital-agenda/en/pillar-vii-ict-enabled-benefits-eu-society/action-110-deploy-and-roll-out-digital-services-key-areas
3https://ec.europa.eu/digital-agenda/node/1505
3http://europa.eu/rapid/press-release_IP-12-1389_en.htm
  
 

,

| Ricoh Hakkında|
Ricoh, ofis için görüntüleme ekipmanları, üretim için baskı çözümleri, doküman yönetim sistemleri ve BT hizmetleri alanlarında uzmanlaşan bir küresel teknoloji şirketidir. Merkezi Tokyo'da bulunan Ricoh Group yaklaşık 200 ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir. Mart 2013’de sona eren mali yıl itibarıyla, Ricoh Group’un dünya çapındaki satış rakamı 1,924 milyar Yen’i (20 milyar Dolar) bulmuştur.
Şirket gelirinin büyük bir kısmı, insanla bilgi arasındaki etkileşimi geliştiren ürün, çözüm ve hizmetlerden gelmektedir. Ricoh aynı zamanda ödüllü dijital fotoğraf makineleri ve özel endüstriyel ürünler üretmektedir. Kaliteli teknolojisi, eşine nadir rastlanan müşteri hizmet standardı ve sürdürülebilirlik alanında aldığı inisiyatiflerle bilinmektedir.
Ricoh, kurumsal sloganı (düşle. değiştir.) gereği, şirketlerin çalışma şekillerini dönüştürmelerini ve çalışanlarının ortak hayal gücünden faydalanmalarını sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen www.ricoh-europe.com sayfasını ziyaret edin.   

| Araştırma Hakkında |

Bu çalışma, Ricoh sponsorluğunda Coleman Parkes Research tarafından 2013 yılının Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleştirildi.  Çevrimiçi ankete; eğitim, hukuk, kamu hizmetleri/enerji, sağlık, kamu sektörü, bayilik, üretim ve mali hizmetlerden oluşan 8 farklı sektörden 735 üst düzey işletme ve BT karar alıcısı katıldı.  Katılımcılar Birleşik Krallık, İrlanda, Fransa, Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda, Belçika, İskandinav ülkeleri (İsveç, Finlandiya, Norveç ve Danimarka), İsviçre ve Rusya'dan seçildi. 


Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:
Ricoh Europe PLC
Janice Gibson
Tel: +44 (0) 20 7465 1153
E-posta: press@ricoh-europe.com
Ana sayfa: www.ricoh-europe.com
Facebook sayfamızı beğenin: www.facebook.com/ricoheurope
Bizi Twitter’da takip edin: www.twitter.com/ricoheurope
Ricoh medya merkezi için: www.ricoh-europe.com/press

Sayfanın Üstü