Ricoh’un Türkiye’deki genişleme planları Türk Rekabet Kurumu tarafından onaylandı

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Ricoh’un Türkiye’deki genişleme planları Türk Rekabet Kurumu tarafından onaylandı

Londra,31 Mart 2014 – Ricoh, Ofisteknik A.Ş. ve Ofisteknik LTD (Ofisteknik)’in iş ve varlıklarının alınması planının Türk Rekabet Kurumu tarafından onaylandığını bildirdi. Ofisteknik’in islerinin Ricoh Turkey Baskı Çözümleri Limited Şirketi’ne (Ricoh Turkey) devredilmesi 1 Nisan 2014 tarihi itibarı ile gerçeklesecektir

 

Bu haber Ricoh’un 27 Şubat’ta ilan ettiği Türkiye’deki varlığının geliştirilmesi ve ekibinin büyümesi ile alakalı bildirimin devamı niteliğindedir. Bu Ricoh’un 2014 yılında Türkiye’deki ikinci alımıdır. Ocak ayında, Saral Büro Makinaları Pazarlama Limited Şirketi’nin (Saral) iş ve varlıklarının satın alındığını duyurmuştu.

 

Türkiye’deki Ricoh ekibi, müşterilerinin iş döküman süreçlerini dönüştürmeye odaklanacak ve üretim baskısı işinde müşterileri ile daha yakın çalışarak müşteri hizmetlerini geliştirecek ve karlılığı artıracaktır. Doğrudan faaliyetlerinin büyümesinin yanı sıra, Ricoh distribütörlerini ve bayi kanallarını korumaya ve desteklemeye ve çok-markalı, çok-kanallı stratejiye sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam edecektir.

 

Ricoh Europe’un CEO’su David Mills aciklamasinda  “Türkiye’deki ofis ve üretim baskı alanındaki hizmetlerimizin varlığının büyümesinden heyecan duyuyoruz. Bu hareketli  ve büyüyen bir pazar, ve bizim genişleyen ekibimiz sunacağımız dijital servis hizmetlerini büyütürken döküman yönetim hizmetlerindeki ihtiyacı karşilayacak ve üretim baskı operasyonlarını destekleyecek gerekli deneyime sahipler. Bizler de Türkiye’deki distribütörlerimizin büyüyen operasyonlarını desteklemek için dijital ofis çözümleri konusunda  artan talebe yönelik daha fazla katkı yapmaya kararlıyız.” demektedir.

 

| Ricoh hakkında |

Ricoh ofis görüntü ürünleri, baskı üretimi çözümleri, belge yönetim sistemleri ve BT hizmetlerinde uzmanlaşmış bir global şirkettir. Genel merkezi Tokyo’da olan Ricoh 200 den fazla ülkede ve bölgede faaliyette bulunmaktadır. Mart 2013 de biten mali yıl sonu verileriyle Ricoh Gurubunun global cirosu 20 milyar doları bulmuştur.
Şirketin satışlarının çoğunluğunu, insanlarla bilgi arasındaki etkileşmeyi geliştiren ve kolaylaştıran ürünler, çözümler ve servislerden sağlar. Ricoh aynı zamanda ödüller kazanan dijital fotoğraf makinaları ve özel sanayi ürürnleri de üretmektedir. Ricoh, teknolojisinin kalitesi, çok üstün müşteri hizmet standartları ve sürdürülebilirlik alanındaki öncülüğü ile tanınmaktadır.

Ricoh  (imagine.change) “ hayal et. Değiştir” sloganı ile de şirketlerin insan kaynaklarının birleşik yaratıcılığını kullanarak çalışma yöntemlerini degiştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen sitemize uğrayın:   www.ricoh-europe.com.   

Ricoh Europe PLC
Janice O’Donnell / Jack Gibson
Tel: +44 (0) 20 7465 1153
E-mail: press@ricoh-europe.com
Homepage: www.ricoh-europe.com
Facebook’ta bize katilin:  www.facebook.com/ricoheurope
Twitter’da bizi izleyin : www.twitter.com/ricoheurope
Ricoh medya merkezi:  www.ricoh-europe.com/press

 

Sayfanın Üstü