Çevre Teknolojisi

Düşük karbonlu bir çevre için en gelişmiş çevre dostu teknolojileri.

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

İlgili Bağlantılar

  • Toplam Yeşil Ofis Çözümleri

    Sürdürülebilir danışmanlık, Çevreci Teknoloji ve Ricoh'un ikinci el onaylı ekipmanları hakkında daha fazla bilgi alın.

Ricoh, çevresel sorumluluk için gönüllü olarak anlamlı yüksek hedefler belirlemektedir. Teknolojideki ve iş yapma şeklimizdeki yenilikleri destekliyoruz. Kullanımı kolay ve üretim ve kullanımdaki çevresel yükü azaltan ekipmanların sunulması, temel kurumsal stratejimizdir. Devrim burada sona ermiyor. Müşterilerimiz, Ricoh'nun sektörde lider teknolojilerini kullanarak çevre üzerindeki etkilerini azaltmada ve iş süreçlerini basitleştirmede Ricoh'nun desteğini almaya devam ediyor.

Üretimde yenilik

Plastik bileşenlerde ve tonerlerde kullanım için Biyokütle reçinelerin geliştirilmesi, 2002'de Ricoh tarafından başlatıldı. Aynı yıl Ricoh, %50 Biyokütle içeriğine sahip, sektörün ilk çok fonksiyonlu cihazını üretti. 2009'da ise Ricoh, dünyanın Biyokütle tonerli (%25 içerik) ilk cihazını üretti.

Yaşam döngüsünün tamamını kapsayan bir yaklaşım sergileyen Ricoh, her seferinde bir öncekinden daha küçük ve hafif ürünler üretebilmiştir. Mümkün olan her yerde geri kurtarılan hammaddeleri kullanmak, kaynak tüketimini sınırlama amacımızı desteklemektedir. 
Yeniden üretim sürecinde Ricoh, bileşenleri temizlemek amacıyla "kuru yıkama" sürecini hayata geçirmiş ve bu sayede de atık suyu ortadan kaldırarak enerji tüketimini azaltabilmiştir.

Sayfanın Üstü

Ekolojik ürün teknolojileri

Hızlı Başlama teknolojisi, Ricoh cihazlarında enerji tüketimini azaltmada önemli bir etkendir. Enerji Tasarrufu modundan çıkışta harcanan süreyi azaltmak suretiyle müşteriler, Ricoh ürünlerini kullanmak için çok uzun süre boyunca beklemek zorunda kalmamaktadırlar. Hedefimiz, tüm Ricoh cihazlarındaki geri dönüşüm süresini on saniyenin altına indirmektir.
Tonerimizi üretmede polimerleşme sürecini kullanmamız sayesinde ise toneri klasik şekilde üretmek için kullanılan enerjiye kıyasla %30 daha fazla enerji tasarruf edebildik. Bu PxP toneri artık siyah&beyaz ve tam renkli ürünlerimizin tümünde kullanılmakta ve düşük yapışma sıcaklığıyla daha keskin bir görüntü sunarak müşteride de enerji tasarrufu sağlamaktadır.
2007 yılında ise aralarında Aficio GX 2500'ün de bulunduğu, GELJET teknolojimizi kullanan ve enerji tasarrufu sağlayan ilk yazıcıları piyasaya sürdük. Oldukça verimli olan bu yazıcıların 35 watt'tan da az olan maksimum enerji tüketimi, bir floresan lambanın tükettiği enerjiye eşdeğerdir. Bu yazıcılar sadece enerjiyi muhafaza etmez, aynı zamanda müşterilerin enerji maliyetlerini de önemli ölçüde azaltır.

Sayfanın Üstü

Tüketici taleplerini karşılama

Ürün yaşam döngüsünün "Kullanımdaki" safhası, toplam yaşam döngüsünün çevre üzerindeki etkilerinin %60'ından fazlasına karşılık gelir. Ricoh da bir yandan daha düşük enerji tüketimine ulaşır ve kağıt tüketimini azaltırken öte yandan da belge süreçlerini en verimli hale getiren ürün yenilikleriyle müşterileri için bu yükü azaltmaya odaklanmıştır.

Güvenilir baskı çözümlerimiz sayesinde belgeler, cihazda izin verilene dek yayınlanmadıklarından istenmeyen baskıların iptal edilebilmesine imkan tanınmakta ve belge güvenliği de arttırılmaktadır. Ayrıca kullanılan kağıt miktarında %25'in üzerinde azalma elde edilerek daha az CO2 ve daha düşük maliyet konusunda önemli bir katkı sağlanmaktadır.

Biodiversity image

Sayfanın Üstü