Ricoh'un Kısaca Tanımı

Hakkımızda.

Gerçekler. Rakamlar. Bilgiler.

İhtiyacınız olan tüm ayrıntılar.

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

İlgili Bağlantılar

  • Çevre

    Green leaf.

    Çevrenin korunması, Ricoh'un kurumsal stratejisinde büyük bir öneme sahiptir.

Ricoh, ofis ve üretim amaçlı baskı pazarlarında uzmanlaşmış, küresel bir teknoloji lideridir. Ricoh, çalışma ortamlarını modern bir hale getirmek ve belge verimliliğini en faydalı hale ulaştırmak amacıyla dünyanın her yerinde çeşitli kuruluşlarla birlikte çalışmaktadır. Ricoh, görüntüleme, endüstriyel ürünler, ağ sistemleri çözümleri, üretim amaçlı baskı çözümleri, yönetilen belge hizmetleri ve BT hizmetleri sunmaktadır.

Ricoh Company, Ltd., 6 Şubat 1936'da Tokyo, Japonya'da kurulmuştur ve Genel Merkezimiz:

Ricoh Building, 8-13-1 Ginza,
Chuo-ku, Tokyo 104-8222 Japonya adresindedir

Temsilci Yönetim Kurulu Üyeleri:

Başkan
Shiro Kondo
Genel Müdür ve CEO
Zenji Miura 

Sermaye:
135.3 milyar yen (31 Mart 2013 itibarıyla)
Konsolide Net Satışlar
1.924,4 milyar yen (31 Mart 2013 itibariyle yıl sona ermiştir)

Konsolide Şirket Sayısı
227 şirket (31 Mart 2013 itibariyle) 

Çalışan sayısı:
107.431 (31 Mart 2013 itibariyle konsolide esasta).

Yukarıdaki istatistikler hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.ricoh.com/about/company/data/ adresini ziyaret ediniz.

Dijital ve analog fotokopi makinelerinin, MFP'lerin (çok fonksiyonlu yazıcılar, lazer yazıcıların, faks makinelerinin, dijital çoğaltıcıların, ilgili tedarik malzemeleri ve hizmetlerin ve ilgili yazılımların tasarlanması ve üretimi. Bu çözümleri, yönetilen belge hizmetleri ve üretim amaçlı baskı alanındaki uzmanlığıyla birleştiren Ricoh, tüm ofis ihtiyaçları için müşterilerine eksiksiz bir çözüm sunmaktadır.

Temel görüntüleme ürünlerimiz ve çözümlerimizde, endüstriyel ürünlerimizde ve diğer iş kategorilerimizde işletmelerin büyümesine yardımcı olacak yenilikçi yaklaşımlar ve çözümler sunmaktayız.

Geniş ürün gamımız sayesinde müşterilerimizin verimliliğini arttırmalarına, dijital çoklu fonksiyonlu ve tek fonksiyonlu yazıcılara, üretim amaçlı baskı ekipmanları ve diğer ofis görüntüleme ekipmanlarına sorunsuz bir şekilde güvenebilmeleri imkanı sunuyoruz. Bu donanımları ise yazılımlar ve bilgi teknolojisi ortamlarının kurulumunu, ağların yönetimini, bakım hizmetlerini ve kullanıcı desteğini içeren müşteri çözümleri tamamlamaktadır.Within the industrial products division, we also manufacture and market thermal media, as well as optical equipment, semiconductors, electrical components and measuring equipment.

Endüstriyel ürünler bölümümüzde ayrıca termal ortamların yanısıra optik ekipmanlar, yarı iletkenler, elektrikli parçalar ve ölçüm ekipmanlarını da üretmekte ve pazarlamaktayız.

Ricoh Yönetilen Belge Hizmetleri (MDS)

Ricoh'nun Yönetilen Belge Hizmetleri, iş süreçlerini ve belge iş akışlarını basit ve verimli bir hale getirerek doğru bilgilere doğru zamanda ve kolayca erişilmesini sağlamak suretiyle işletmelerin zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlar.
Müşteriler, ihtiyaçların değerlendirilmesi, tasarım, uygulama, yönetişim, sürekli gelişim ve süreç optimizasyonu alanlarında Ricoh'ya ve klasik belge ve baskı hizmetlerinin ötesindeki kişisel ve esnek yaklaşımına güvenmektedir. Müşterinin bilgiler üzerindeki kontrolünü azami seviyeye çıkartırken dahili değişimin de verimli bir şekilde yönetilmesini sağlamaktayız.

Metodolojimiz her bir müşteri için özel olarak hazırlanmakta, tek bir irtibat noktası sunulmakta, yerel teslimatlar ve kapsamlı katalog ve ürün portföyüyle de küresel varlığımız hissettirilmektedir.

Müşterilerin elde ettiği belli başlı avantajlar arasında genelde belge maliyetlerinin başlangıçta %30'a varan oranlarda düşmesini (Ricoh müşterilerinden edinilen veriler doğrultusunda) ve izlenen verimlilik, yönetim ve etkinlik alanlarında da sürekli bir gelişim sergilenmesini sayabiliriz.

Profesyonel baskı dünyasındaki müşteriler, Ricoh'nun işleri güvenli bir şekilde geliştirmeye yardımcı olan ölçeğinden, geniş çaplı desteğinden ve mükemmel hizmet seviyelerinden faydalanmaktadır.

Ricoh, üretim amaçlı baskı profesyonellerine entegre donanım ve yazılım çözümlerinden oluşan kapsamlı bir portföy sunmaktadır. Konu ister işletmenin kendi bünyesindeki kurumsal baskı sektörü isterse de grafik sanatları/ticari amaçlı baskı alanı olsun, Ricoh'nun uzmanları baskı hizmeti sağlayan işletmelerin her birinin kendine has ve gelişen ihtiyaçlarını kolayca anlamaktadır.  Verimliliği, kaliteyi ve maliyet kontrolünü geliştirmek amacıyla uzmanlıklarından nasıl faydalanacaklarını bilmektedirler.

Ricoh, görüntüleme, endüstriyel ürünler, ağ sistemleri çözümleri, üretim amaçlı baskı, yönetilen belge hizmetleri ve BT hizmetleri sunan, küresel çapta hizmet odaklı bir şirkettir

Sayfanın Üstü