Avrupa'daki Faaliyetlerimiz

Uzmanlıkta gelişmek, beklentileri aşmak.

Ricoh bilgiyi, işleyişleri ve etkileşimleri düzenler.

Ricoh, içgörüyü sunumla bütünleştirir.

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

İlgili Bağlantılar

 • Çevre

  Green leaf.

  Çevrenin korunması, Ricoh'un kurumsal stratejisinde büyük bir öneme sahiptir.

Avrupa'daki müşterilerimize en iyi şekilde hizmet edebilmek ve ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için uzmanlığımızı sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerin Bilgi Sermayesini yönetmesine ve sahip olunan bu sermayeyi başarıya dönüştürmelerine yardımcı oluyoruz. Müşterilerimize bilgi, işleyiş ve etkileşimlerini düzenlemeleri için müşterilerimizle birlikte Avrupa çapında çalışma yürütüyoruz. İş süreçlerinin akıcı ve sorunsuz olmasını sağlayan ve müşterilerin verimlilik ve karlılıklarını arttıran teknoloji ve dönüşüm hizmetleri sunuyoruz.

İş süreçlerini ve döküman ve bilgi yönetimini dönüştüren, küresel çaplı bir teknoloji sağlayıcısı olarak Ricoh, işletmelerin daha verimli ve karlı olmalarına yardımcı olur. Geçtiğimiz yıllar boyunca ve yaptığımız bir dizi stratejik satın almayla kendimizi, Yönetilen Bilgi Hizmetleri, Üretim Amaçlı Baskı, Ofis Çözümleri ve BT Hizmetleri şeklindeki dört temel alandaki uzmanlığımız sayesinde uçtan uca çözümler sunan, hizmet odaklı bir şirket olarak konumlandırdık.

Dünyanın neresinde olursak olalım veya müşterilerimiz hangi sektörde olursa olsun müşterilerimizin iş hedeflerine erişmelerini destekleyebilecek küresel ağa sahibiz.

Müşterilerimizle birlikte çalışırken döküman açısından yoğun yapıdaki süreçlerini iyileştirmek ve yönetmek için uçtan uca bir yaklaşım sergilemekteyiz. Ayrıca yeni döküman yönetim sistemleri kullanıma sunuldukça işletmelerin kendi bünyelerindeki değişiklikleri yönetmelerine de yardımcı oluyoruz.

Peki elde edilen sonuç? İş süreçleri daha karlı, daha verimli, daha sürdürülebilir ve daha güvenli bir hal alıyor. Bunu da şu temel alanlardaki yetkinliklerimizle başarıyoruz:

 • Döküman Yönetim Hizmetleri

 • Baskı Üretim Sistemleri

 • Ofis Çözümleri

 • BT Hizmetleri

Sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın:

Döküman Yönetilen Hizmetleri
Dış Kaynak Kullanımı
BT Hizmetleri
İş Akışı Çözümleri
Ricoh Avrupa Temel Yetkinlikler Broşürü

İnandıklarımız

Müşterilerimizin başarı tutkularının en üst nokta olduğuna ve bilgi yönetimini uygulanması yoluyla bu noktalara ulaşılabileceğine ve hatta aşılabileceğine inanıyoruz.

Müşterilerimizin hizmetlerine, ürünlerine ve çalışma tarzlarına değer katmaya ve bu sayede elde edilecek daha yüksek verimliliğin bize hem tek tek hem de karşılıklı olarak fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Çevreyle uyum göstermeye, hayatı ve işi basitleştirmeye ve bilgi yönetimini desteklemeye inanıyoruz.

Nihayetinde de çevrenin, hayatın ve işin vazgeçilmez olduğuna ve diğerlerine saygı göstermeden bunlardan sadece biri üzerine yoğunlaşılamayacağına inanıyoruz.

Araştırma ve geliştirme çalışmalarımız ayrıca müşterilerimizin karşılaştığı daha büyük çaplı iş zorluklarını desteklemeye yönelik taahhüdümüzle de şekilleniyor.  Her yıl, yıllık gelirimizin %6'ya varan bir kısmını araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayırarak geleceğin çalışma tarzlarını destekleyen ve işletmelerin bilgilere erişimini ve bu bilgileri paylaşmasını daha da kolaylaştıran teknolojilere odaklanıyoruz.  

Ricoh'nun araştırma ve geliştirme çalışmalarında odaklandığı alanlar:

 • Çevre: bir ürünün yaşam döngüsünün tüm aşamalarında daha sürdürülebilir bir topluma katkı sağlamak, örneğin biyokütle bazlı plastik malzemeler kullanmak.

 • Ofis çözümleri

 • Baskı

 • Görüntüleme/cihazlar  

Ricoh Avrupa tarafından sunulan temel nitelikteki ekonomik, sosyal ve çevresel konulara ilişkin bir inceleme için, bkz: Ricoh Avrupa Sürdürülebilirlik Raporu 2010

Başarılar:

Ricoh'nun, piyasanın ihtiyaçlarını başarıyla öngörmesi ve karşılamasının yanısıra teknik kalite, iş akışı verimliliği ve çevresel farkındalık ve sürdürülebilirlik alanlarında standartları sürekli olarak arttıran, gurur dolu bir geçmişi vardır. Elde ettiğimiz başarıların bazıları şunlardır:

 • EFQM'deki tek döküman yönetim şirketi üyesi; İş Mükemmelliği'nin ayrılmaz bir parçası olarak sürdürülebilirliği entegre etmeye yönelik dünya sınıfında bir yaklaşım sergileyen Avrupalı liderlerin takdiri niteliğindeki Kurul Üyeliği

 • Aralık 2010 - Ricoh Almanya, iş mükemmelliği alanında Ludwig Erhard Preis Ödülü'nü kazandı

 • Ağustos 2010 - Enerji açısından en verimli yazıcı modelleri nedeniyle Buyers Laboratories'in verdiği ‘Üstün Başarı’ Ödülü

 • Temmuz 2010 - Ricoh, EFQM'den 5 Yıldızlı Mükemmellik Ödülü'nü aldı

 • Aralık 2009 - Buyers Laboratories'den Yılın Renkli Yazıcı Serisi Ödülü

 • Ekim 2009 - British Quality Foundation'dan (İngiliz Kalite Derneği) Birleşik Krallık Mükemmellik Ödülü ve Altın Madalyası

 • Aralık 2007 - Ricoh, Buyers Laboratories'den 'Yılın Üstün Yazıcı Serisi Ödülü'nü kazandı

 • Aralık 2006 - Aficio SP 9100DN'nin piyasaya sürülmesiyle üretim ve barındırma amaçlı baskıda yepyeni bir kritere ulaşıldı

 • Haziran 2006 - Ricoh Europe BV, Genius Bytes ile birlikte Güvenli Baskı Hizmetleri Alanında Dükün Seçimi Ödülü'nü kazandı

 • Temmuz 2005 - Ricoh’nun Aficio 1515MF ve Aficio 2018D modelleri Yılın Seçimi Ödülleri'ni kazandı

 • Mayıs 2004 - Ricoh Europe BV, CompTIA®CDIA+™ Başarı Ödülü'nün sahibi oldu

Diğer ödüllerimizi burada görebilirsiniz.  

Ricoh Avrupa, Londra - Birleşik Krallık ve Amstelveen - Hollanda'da bulunan ikili genel merkez yapısıyla EMEA'da 19 farklı ülkede faaliyet göstermektedir. Bölgenin dört bir yanına dağılmış olan satış, üretim ve müşteri destek hizmetlerimiz arasında yer alan üç adet Avrupa Yeşil Merkez (Birleşik Krallık, Hollanda, Almanya) ve beş adet de ek Uydu Yedek Parça Merkezi (Birleşik Krallık, Hollanda, Fransa, İspanya, İtalya) sayesinde müşterilerimize en üst düzeyde hizmet sunmamızın yanısıra çevreyi de daha geniş bir alanda daha birleştirici ve kapsayıcı bir hale getiren çalışmalar sürdürebiliyoruz.

Avrupa'da, en yüksek kalite ve çevre standartları doğrultusunda faaliyet gösteren ve Telford (Birleşik Krallık), Wellingborough (Birleşik Krallık), Stirling (Birleşik Krallık) ve Colmar'da (Fransa) yer alan fabrikalar etrafında yerleşmiş dört üretim tesisimiz bulunmaktadır. Bu tesisler, çok fonksiyonlu cihazlarımız, faks makinelerimiz, tedarik malzemelerimiz ve termal kağıtlarımızın geliştirilmesi ve üretiminden sorumludur. Tesislerimizin her birinin elde etmiş olduğu Uluslararası Çevresel Yönetim Standardı ISO 14001 ile tesiste ve çevresinde ve ürünlerimizin kullanıldığı ofislerde çevre kalitesi güvence altına alınmaktadır.

Telfor'da bulunan Ricoh UK Products Ltd (RPL), plastik kalıplar, dijital düz kağıt fotokopi makineleri, toner ve toner şişelerinin yanısıra Organik Fotoğraf İletkeni tamburları üretmektedir..

Ricoh Industrie France SAS (RIF) dijital fotokopi makineleri, toner, yapıştırıcı merdaneler, termal kağıt ve termal transfer şeridi üretir. %80'i ihraç edilen üretim, kapasitesinin kanıtıdır.

Stirling, Birleşik Krallık'daki GR Advanced Materials (GRAM), dijital çoğaltıcı sarf malzemelerini ürtmekte olup ultra ince film kaplama ve laminasyon ve emülasyon formülasyonunun da aralarında bulunduğu bir dizi temel özellik geliştirmiştir.

Avrupa Yapılandırma ve Dağıtım Merkezi
Avrupa Yapılandırma ve Dağıtım Merkezi, Hollanda'nın Bergen op Zoom şehrindedir. Tedarik zinciri yönetimi optimizasyon programımızın bir parçası olarak Ricoh Grubu'nun Avrupa operasyonlarını destekler. Avrupa'nın yanısıra İsrail, Güney Afrika ve Hindistan için de günde 4.300'den fazla sipariş, alınmasından sevk edilmesine kadar geçen ortalama 180 dakika içinde işleme konur.

Avrupa Servis Parçaları Merkezi, Hollanda
Avrupa Servis Parçaları Merkezi'nde ve Avrupa çapındaki ağında (çok fonksiyonlu) yazıcılar, fotokopi makineleri, faks makineleri, tarayıcılar, dijital çoğaltıcılar ve bunlarla ilgili ofis otomasyonu ekipmanları için 55.000'den fazla servis parçasının stoğu bulunur.

Satış Operasyonları
Ricoh'nun EMEA'daki 19 farklı ülkede yerel pazarlara yerel bir anlayışla uluslararası uzmanlık, ürün, çözüm ve hizmet sunan 23 doğrudan satış operasyonu bulunmaktadır. En yakın Ricoh Satış Operasyonu hakkında bilgi için web sitesini ziyaret edin.

En yakın Ricoh merkezine ulaşın

Avrupa'nın yanısıra tüm dünya çapında da satış ekiplerimizi arttırıyor, hizmet sunumu sürecimizi güçlendiriyor ve teknoloji portföyümüzü genişletmeye devam ediyoruz.

1995 – Deniz aşırı satış ağımızı güçlendirmek amacıyla Birleşik Krallık'da bulunan NRG Group PLC'yi (Nashuatec, Rex-Rotary, Gestetner, eski adıyla Gestetner Holdings PLC) satın aldık.

2001/2002 –  Daha güçlü destek sağlamak ve daha fazla değer sunmak amacıyla Ricoh Grubu'na katılan Lanier ve Savin ile ulusal ve uluslararası alanda çözümler sunduk.

2004 – Hem üretim hem de genel ofis pazarlarına yönelik portföyümüzü yeni ürünler ve çözümler ile güçlendirmek amacıyla Hitachi ve IBM'in Baskı Bölümleri satın alındı.

2006 – Avrupa'nın belli başlı ülkelerinde daha iyi hizmet ve destek sunmak ve müşteri hizmetlerini ve memnuniyetini arttırmak amacıyla Danka Avrupa ve  IKON Fransa satın alındı.

2008 – Üretim Amaçlı Baskı alanındaki faaliyetlerimizi güçlendirerek satış yetkinliklerimizi ve servis ağımızı genişletmek amacıyla IKON Office Solutions Inc'ı satın aldık.

2009 – İsveç'te ricoh markalı ürünlerin münhasır distribütörü ve BT çözümlerinin ülke çapındaki tedarikçisi olan Carl Lamm'ı satın aldık.  İsveç'teki ve Kuzey ülkeleri ile EMEA bölgesindeki müşterilere BT hizmetlerini daha geniş çapta sunabilmek amacıyla BT hizmetleri sektöründeki yetkinliklerini arttırdık.

2010 – InfoPrint Solutions'ın tamamı Ricoh'nun oldu.
Bu portföy sayesinde de görüntüleme çözümleri teknolojisinde rakipsiz lider halini aldık.

Sayfanın Üstü