İndirmeler konusunda yardım

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

İndirmeler konusunda yardım

Çoğu durumda burada bulunan Windows sürücülerinin "kendini açabilen" (.exe) arşivler olduğunu göreceksiniz. İstediğiniz dosyaya tıklayın. Talimat geldiğinde, hedefin masaüstüne kurulmasını tavsiye ederiz. Yeni bir klasör oluşturun ve arşivi onun içine taşıyın. Dosyaya tıkladığınız zaman otomatik olarak yeni klasörünüzün içindeki yazılımı ve ilgili dosyaları çıkarır. Alternatif olarak bu dosyaları kendiniz çıkarabilir veya çıkarılabilir bir ortama taşıyabilirsiniz. Bu dosyaların sadece Windows kullanılıyorsa kendinden açılacağını lütfen unutmayın.

Dosyaları çıkarılabilir bir ortama ya da özel bir dizine çıkardıktan sonra genellikle "setup.exe" ya da "install.exe" olarak adlandırılan kurulum programını bulup tıklayarak kuruluma başlamanız gerekir. Bu dosyaların ikisi de yoksa özel talimatlar içeren "Readme.txt" veya benzer ada sahip metin dosyasını aramalısınız.

Bazen kurulum programı yoktur çünkü sürücünüzü Windows'taki "Yazıcı Ekle" işlevini kullanarak indirmeniz gerekir. Yazıcı kurulum talimatları Windows yardım dosyasında bulunabilir.
Macintosh Arşivlerimiz de kendini açabilen arşivlerdir. Bu dosyaların önce indirilip sonra çalıştırılması gerekir. Bittiğinde kurulum programı masaüstünde görünecektir. Kurulum programına tıklayın ve kurulum için talimatları izleyin.

Yazıcı Sürücüsü Türleri:

PCL5e Sürücüsü - Teknik olarak PCL5e'nin yerini PCL6 almıştır, ancak bu sürücüyü hâlâ sunuyoruz çünkü bazı dokümanların sayfa düzeni asıl olarak PCL5 uyumlu bir yazıcı için oluşturulmasına rağmen PCL6 kullanılarak yazdırılıyorsa değiştirilebilir.
PCL6 Sürücüsü - PCL 6 iyi bir genel amaçlı metin / grafik sürücüsüdür. Çizelgeler, Kelime İşleme ve Veritabanı çıktıları için idealdir. Mükemmel grafik işleme özelliğine sahiptir ancak PCL5e'ye göre grafik açısından daha iyi olsa da genellikle daha düşük hıza sahiptir.
PS3 Sürücüsü - Adobe Postscript Driver genellikle hepsinden üstündür, ancak Postscript uyumlu bir yazıcı gerektirir ve kurulumu biraz daha karmaşık olabilir.
IPDL-C Sürücüsü - Bu, özel olarak Windows altında en iyi performans için tasarlanmış renkli bir yazıcı sürücüsüdür.

Sayfanın Üstü