Devlet

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Govt stat imageDevlet kuruluşları, hem iş yerleri hem de vatandaşlar için örnek kamu hizmetleri sağlamayı hedefliyor. Sektör, gelişen ekonomi ikliminden iş süreçlerini düzene koyma baskısına kadar birçok ciddi zorluklarla karşı karşıya. Odaklanan asıl hedef; "daha azıyla daha fazlasını yapma".

Kuruluşlardan, sadece vatandaşa yönelik hizmetlerin arttırılması, devlet memurlarının çalışma şeklinin değiştirilmesi ve idari operasyon verimliliğinin arttırılması değil, aynı zamanda kaliteli ve verimli bir kamu hizmeti sağlanması bekleniyor.

Bu sorunların üstesinden gelmek büyük bir getiri sağlar. Avrupa Komisyonu, sadece Avrupa'nın kamu hizmeti verilerine odaklanması sonucunda yılda yaklaşık 40 milyar Euro değerinde bir ekonomik büyüme elde edilebileceğini tahmin etmektedir1. Bu fırsattan yararlanmak için, belirli bir belge stratejisinin uygulanması büyük katkı sağlayacak ve kamu hizmeti çalışanlarının büyük hacimli fiziksel ve dijital verileri yönetmesi konusunda katkıda bulunacaktır2.

1Avrupa Komisyonu, Açık Veri: Yenilik, büyüme ve açık yönetime yönelik Motor, Aralık 2011.
2Coleman Parkes Araştırması, http://thoughtleadership.ricoh-europe.com/anewperspective/

Ricoh'ın kanıtlanmış belge çiftleri ve veri çözümleri, Devlet kuruluşlarının yenilikler getirebilmesi için bu belirsiz iş sürecini çözmesine katkı sağlayabilir.

Çözümleri, devlet kuruluşlarına yardımcı olmak için uygun hale getirilmiş teknolojik hizmet ve çözümlerin bütünleşmiş bir önerisine dayanır. Bunlar arasında süreç ve altyapı optimizasyonu yer alır, örn.: 

  • Danışmanlık hizmetleri

  • Teknolojik çözümler

  • Dış kaynak kullanım hizmetleri

Ricoh, sektöre özel zorluklara göğüs gerebilmeleri için Avrupa'daki devlet kuruluşlarına "daha azıyla daha fazlasını yapma" konusunda yardımcı olmaktadır. Aşağıda bazı durumlara yer verilmiştir:

  • Amsterdam Vergi Dairesi (DBGA), yıllık 1,7 milyon değerine ulaşan vergi beyanı oluşturma, basma ve gönderme işlemlerini bir Ricoh Servis Merkezine devretti. Bu durum, vergi dairesindeki verimliliğinin arttırılmasını ve maliyetin düşürülmesini sağladı

  • Başarılı ve saygın bir kamu şirketi olan ve İspanya'nın Katalonya bölgesinde yolcu ve yük taşıyan Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (FGC), ayrıcalıklı seyahat kartlarının oluşturma işlemlerini Ricoh'ya devretti. Yılda 80.000'den fazla uygulama gerçekleştiren Ricoh sayesinde sadece müşteri memnuniyetini arttırılmakla kalmadı, aynı zamanda bekleme süresi %50 oranında azaltıldı.

Ricoh'un kamu ve özel sektör kuruluşlardaki çalışma verimliliğini nasıl arttırdığını ve maliyeti nasıl düşürdüğünü öğrenmek için lütfen durum çalışma sayfamızı ziyaret edin.

Sayfanın Üstü

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Lütfen web, e-posta, telefon ya da faks aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

Sayfanın Üstü

İlgili Bağlantılar

Geleceğin Kamu Sektörü CIO

Geleceğin Kamu Sektörü CIO

Avrupalı yöneticiler, geleceğin başarılı kamu sektörü CIO için gerekli kilit gereklilikleri belirledi.