Sağlık Hizmeti

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Healthcare Infographic ImageHastalar gitgide kendi sağlıklarını daha fazla kontrol altına almaya başlıyor ve sağlık sektöründen tedaviye nazaran önlem almada daha etkin olmalarını talep ediyor. Maliyeti düşürmek ve sağlık kurumlarındaki verimliliği arttırmak için halihazırda çalışmalar yürüten sağlık kurumlarının bu durumu da göz önünde bulundurulduğunda, hastanelerin artık daha çok işletmeler gibi hareket etme zorunluluğunun ortaya çıkması şaşırtıcı değil.
 
Ricoh tarafından desteklenen ve Ekonomist İstihbarat Birimi*'den sağlanan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgiler. Bu sonuçlar, sağlık idarecilerinin %38'inin farklı sistem kayıtlarının kendi kurumları ile ilgili olmadığını söylerken, sağlık profesyonellerinin yalnızca %5'inin hasta kayıt sisteminin kontrol edilmesi için vakit harcamaları gerektiğini dile getirdi.
 
Sağlık kurumları tam da bu nedenden dolayı hasta bilgi süreçlerindeki karmaşıklıklar konusunda onlara yardımcı olacak güvenilir bir ortak arıyor. Bu, medikal bilgilerinin daha erişebilir bir hale gelmesinin yanı sıra personelin daha yoğun olarak hastalar ile ilgilenmesini sağlayacaktır.
 
* Ekonomist İstihbarat Birimi, İnsanlar ve Makineler: Ricoh 2013 tarafından desteklenen teknoloji odaklı organizasyonlardaki insanların rolü

Ofis görüntüleme ekipmanı, ürün baskı çözümleri, doküman yönetimi ve bilişim hizmetleri konusunda saygıdeğer bir geçmişe sahip global Ricoh şirketi, sağlık kurumlarına kesin çözümler sunmaktadır.
 
Bu önerinin esas amacı:

  • Sağlık kuruluşlarında verimliliği arttırabilen ve maliyetleri önemli ölçüde azaltabilen, hasta kayıtlarının sanallaştırılması işlemi

  • Sağlık personellerinin kurumları dahilindeki en güncel ve en önemli hasta bilgilerine erişme, bilgileri güvenli bir şekilde değiştirme ve ulaşma hızı arttırma

Bu gibi bilgilere erişme ve işleme becerisi çok önemlidir. Bu, çalışanların hasta bakımına daha fazla vakit ayırması, herhangi bir konumdan güvenli bir şekilde bilgi paylaşması ve daha etkili çalışabilmesi için gerekli ortamı sunmayı amaçlar.

Ricoh, bilgi işlemlerini düzenlemek ve daha etkin bir hale gelmelerini sağlamak için Avrupa'nın başlıca sağlık kurumlarıyla birlikte çalışmaktadır. Bu, tüm müşteriler için hem etkinlik kazancı hem de maliyet tasarrufu sağlar, örneğin:

  • USP & QUIRON Hospital Group, bilgileri daha etkin bir şekilde paylaşabildikleri, hasta gizliliğini koruma altına alabildikleri ve stratejik belge danışmanlığı ile yönetici maliyetini azaltabildikleri elektronik sağlık kayıt sistemine geçerek hasta bakımını geliştirdi

  • Almanya'da hizmet veren ve çok alanlı bir sağlık şirketi olan Katholische Hospitalvereinigung Weser-Egge için Yönetilen Baskı Hizmetleri prensipleri uygulandı.
    Hem sağlık kayıtlarını hem de mevcut BT altyapısına entegre edilmiş yönetici işlemlerini kapsayan dijital baskı yönetimi sistemi geliştirildi

  • Dijital kameraların kullanımı sayesinde Alman hastanesi Mathias Spital Rheine için baskı işlem etkinliği ve kalitesin geliştirildi. Barkod teknolojisi sayesinde hastanın elektronik sağlık kaydına görüntü kullanılarak doğrudan ulaşılması, hastane prosedürlerinin kolaylaştırılması ve görüntü yakalama işlemlerindeki adımların ortadan kaldırılması sağladı

  • Hollanda'da bulunan Ommelander Hastane Grubu için dijital bir iş akışı ve geliştirilmiş yönetim süreci uygulandı. Sonuç olarak, Grup yönetim sürecine ayrılan 25.000 saatten fazla bir düşüş ve yarım milyon Euro'dan fazla bir kazanç elde edildi.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki durum çalışması ile ilgili bağlantılara tıklayın veya tüm Sağlık Hizmetleri durum çalışmalarını görüntüleyin.

Sayfanın Üstü

Sağlık sektöründe kullanılan teknolojinin geleceği

Katıştırılmış

Sayfanın Üstü

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Lütfen web, e-posta, telefon ya da faks aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

Sayfanın Üstü

İlgili Bağlantılar

General Healthcare Brochure

Information management for improved patient care

Humans & Machines

Sağlık sektöründe kullanılan teknolojinin geleceği