Yüksek Kaliteli Eğitim

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Higher education factAvrupa Birliği (AB), Avrupa bünyesinde bulunan üniversiteler için bir modernizasyon gündemine ve büyüme çalışmasına öncelik ediyor. Amaç, yüksek öğrenimi güçlendirmek ve bilgi ekonomisine rehberlik eden bir dünyayı desteklemek. 

Araştırmalar, Avrupa çapında eğitim ve öğretim kurumlarının %89'unun hareketli çalışma eğilimi ile pekiştirildiğini gösteriyor. AB'nin Lizbon Stratejisi ile desteklenen beklenti, öğrencilerin ve eğitim kadrosunun çalışması, kampüs içinde veya dışında inceleme yapması ve dijital formatlar halinde kolaylıkla elde edilebilir kaynakları teşvik etmesi yönünde. 

Ancak, Ekonomist İstihbarat Birimi**, eğitim yöneticilerinin yarısından fazlasının teknolojinin kendi ilerlemelerinden ve kullanımlarından daha hızlı geliştiğine inandıklarını ortaya çıkardı. Tüm bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, yüksek öğrenim kurumları, öğrencilerin eğitim süreçlerini geliştirecek daha bağımsız çalışma yollarına geçme konusunda onları destekleyecek teknoloji sektörüne yöneliyorlar. 

* Yeni bir bakış açısı: Ricoh Doküman Yönetimi İndeksi 2012 

** Ekonomist İstihbarat Birimi, İnsanlar ve Makineler: Ricoh 2013 tarafından desteklenen teknoloji odaklı organizasyonlardaki insanların rolü

Ofis görüntüleme ekipmanı, ürün baskı çözümleri, bilişim ve doküman yönetimi konusunda saygıdeğer bir geçmişe sahip global Ricoh şirketi, çağdaşlaşma ve verimlilik çalışmalarını desteklemek amacıyla yüksek öğrenim kurumları ile birlikte çalışıyor.

Ricoh, geniş kapsamlı hizmetler sağlayarak bu anlamda üniversite ve kolejlere yardım edebilir: Baskıdan ders materyallerin hazırlanmasına, gizli belgelerden araştırma güvenliğe, BYOD (kendi cihazını getir) stratejilerinin desteklenmesinden uzaktan öğrenmeye kadar.

Değişim yönetimi desteği, herhangi bir teknolojik uygulamanın uyarlanması ile birlikte, insanların bu teknolojiyi nasıl kullandıklarına ilişkin sürecin de paralel bir şekilde işlemesini sağlıyor. Hem öğrencilere hem de yönetim, araştırma ve eğitim alanında görev alan kişilere kaliteli imkanı ve hizmetler sunularak, kurumların gelen öğrencileri karşılamak ve eğitimleri için gerekli finansı sağlamak için gerekli destek sağlanmış olur.

Ricoh, öğrencilere üstün kaliteli imkan ve servis sunmak, uzaktan eğitime olanak tanımak ve daha sıklıkla kullanılan sınırlı kaynakları sağlamak için Avrupa'da yer alan yüksek öğrenim kurumlarına yardım etmektedir. Örneklere aşağıda yer verilmiştir:

  • Birleşik Krallık'ta bulunan Hopwood Hail Koleji'ndeki sanallaştırılmış bilişim altyapısı, öğrencilerin ve personelin öğrenim kaynaklarına ve servislerine erişim biçimini değiştirdi. Öğrenciler, istedikleri yerden ve aygıttan dosyalara ve uygulamalara 7/24 erişme imkanına sahip oldular.

  • Ricoh, belgelerinin yapısını değiştirerek, filonun boyutunu azaltarak ve giriş evresindeki yetersiz teknolojiyi yenisiyle değiştirerek, Hollanda'da bulunan Groningen Üniversitesi'ne her yıl öngörülen 700.000 Euro'luk değerindeki giderleri düşürerek destek veriyor.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki durum çalışması ile ilgili bağlantılara tıklayın veya tüm Eğitim durum çalışmalarını görüntüleyin.

Sayfanın Üstü

Ricoh Test Oluşturma ve Değerlendirme Çözümü

 

Ricoh Test Oluşturma ve Değerlendirme Çözümü

publishing thumb
Nasıl çalışır?

 

Sayfanın Üstü

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Lütfen web, e-posta, telefon ya da faks aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

Sayfanın Üstü

İlgili Bağlantılar

Humans & Machines

Eğitim Sektörü dahilindeki teknolojik gelişme