Ricoh Test Oluşturma ve Değerlendirme Çözümü

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

İlgili Bağlantılar

Ricoh Test Creating and Grading Solution

Humans & Machines

Eğitim Sektörü dahilindeki teknolojik gelişme

Ricoh Test Oluşturma ve Değerlendirme Çözümü, mümkün olan en verimli şekilde sınav hazırlayıp değerlendirebilmenizi sağlayan eksiksiz bir uçtan uça çözüm platformudur.

Ricoh Test Oluşturma ve Değerlendirme Çözümü

Etkili sınav yönetimi, günümüzün eğitim ortamında en önemli süreçlerden biridir. Öğretmenler ve eğitim kurumları, zamandan tasarruf ederek temel eğitim hedeflerine daha iyi odaklanabilmek için yeni ve daha verimli sınav hazırlama ve değerlendirme sistemlerine ihtiyaç duymaktadır.

Ricoh Test Oluşturma ve Değerlendirme Çözümü (TCGS) öğretmenlerin verimliliğini artıran ve sınav süreçlerini kolaylıkla yönetmelerini sağlayan bir uçtan uça çözümdür. Ricoh'un sınav çözümü, sınav hazırlama, yazdırma ve değerlendirme süreçlerinde öğretmenlere yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Ricoh TCGS, hazırladığınız sınavları hızlı ve güvenilir bir şekilde saklayıp yöneterek, öğretmenlere öğrencilerin eğitimi için daha fazla zaman bırakır.

Ricoh TCGS, hiçbir ön yapılandırma işlemi gerekmeden sonuçları anında sunar. Öğrencilerden cevap kağıtlarını topladıktan sonra tek yapmanız gereken kağıtları taramaktır; bu işlemin ardından her öğrencinin performansını daha iyi anlamanıza yardımcı olan birbirinden değerli analiz raporlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Üstü

Nasıl çalışır?

Ricoh TCGS, bir Ricoh Çok İşlevli Yazıcı ve bir bilgisayar tabanlı yazılım olmak üzere iki ana unsurdan oluşur. Kurulumu yapıldıktan sonra, hiçbir IT bilgisi gerekmeden kolayca öğrenip kullanılabilir. Ricoh TCGS, diğer değerlendirme araçlarının çıkardığı engellerle vakit ve enerji kaybetmek yerine tümüyle eğitim hedeflerinize odaklanabilmenizi sağlayan kullanıcı dostu bir sınav çözümüdür.

 • Sınıf bilgilerinizi manuel olarak veya gelişmiş içeri aktarma işleviyle tanımlayıp düzenleyin
 • Hazır şablonlardan birini seçin veya kendi özelleştirilmiş cevap kağıtlarınızı oluşturun
 • Kişiselleştirilmiş cevap kağıtlarını Ricoh çok işlevli yazıcınızla yazdırın
 • Hazırladığınız sınavları öğrencilere uygulayın
 • Doldurulan cevap kağıtlarını çok işlevli yazıcının ekranındaki TCGS uygulamasını kullanarak tarayın
 • Sonuçları alın ve istisnaları gözden geçirin
 • Raporları ve analizleri çalıştırın
 • Sonuçları tercih edilen formata aktarın

Sayfanın Üstü

Ricoh TCGS'nin sunduğu olağanüstü avantajlardan faydalanın

Hazır optik cevap kağıtları ve özel tarama cihazları hem yüksek maliyetlidir hem de tek bir test formatında hazırlandıkları için sınırlayıcıdır. Üstelik verileri analiz etme imkanı da bulunmamaktadır.

Sınav hazırlama, değerlendirme ve analiz süreçlerini sadeleştiren ve otomatik hale getiren Ricoh TCGS, size çok daha fazlasını sunuyor. Öğretmenleriniz, düz kağıt kullanarak birçok farklı türde sınav hazırlayabilir. Ayrıca Ricoh çok işlevli yazıcı dışında hiçbir özel ekipman gerekmediği için, maliyetlerinizi de düşürmüş olacaksınız.

Maliyet ve zaman tasarrufu
Artık yüksek maliyetli hazır optik kağıtlara ve özel optik okuyucu cihazlara bağımlı değilsiniz. Dilediğiniz zaman yazdırma özelliğiyle, cevap kağıtlarını düz kağıt kullanarak gerektiği zaman gereken miktarda yazdırabilirsiniz. Böylece tüm lojistik maliyetleri ve satın alma süreçlerini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Yüksek kalite
Ricoh TCGS yazılımı çok yüksek bir doğru okuma oranı sunmasına rağmen, aynı zamanda daha güvenilir sonuçlar için istisnaları kontrol ederek işaretleme hatalarını düzeltme imkanı sunan gelişmiş bir doğrulama özelliğine sahiptir. Üstelik, sınav hazırlama ve değerlendirme sürecini hızlandırır, böylece öğretmenlerin idari işlerle daha az vakit harcayarak öğrencilerine daha fazla zaman ayırabilmelerini sağlar.

Uçtan uça verimlilik

 • Benzersiz sınav tasarlama aracıyla saniyeler içinde kendi özel sınavlarınızı tasarlayın
 • Kopya çekmeyi önlemek için etkili cevap kağıdı işleviyle aynı sınavın birden fazla versiyonunu oluşturun
 • Cevap kağıtlarını dilediğiniz zaman Ricoh çok işlevli yazıcı ile düz kağıda yazdırın
 • Kağıtları taradıktan sonra sonuçları hemen alın ve oluşturulan birçok farklı anlık raporu görüntüleyin
 • Verileri dışarı aktararak kendi öğrenci yönetim sisteminize aktarın

Sayfanın Üstü

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Lütfen web, e-posta, telefon ya da faks aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

Sayfanın Üstü