Ana SayfaÖnceki Menü
Genel Bakış

İşyerinde Değişime Liderlik Etmek

Teknoloji, çalışma şeklimizi değiştiriyor. Ricoh olarak, değişimin ekipleriniz ve işletmeniz açısından olumlu bir süreç olmasını sağlıyoruz. Tamamen dijital bir çalışma alanına sorunsuz bir geçiş süreci elde edebilmeniz için bu yolculuğun her adımında size rehberlik ediyoruz.
Tüm iş çözümlerimizi keşfedin
seamless digital workspace experience
Dijital çalışma alanı

Her yere erişim sağlayın

Hibrit ve yerleşik olmayan sistemler geleceğimizi şekillendiriyor. Çalışan bağlılığını güçlendirmek ve yeni performans seviyelerine ulaşmanıza yardımcı olmak amacıyla dijital çalışma alanlarınızı tasarlama, entegre etme ve destekleme konusunda bütünsel bir yaklaşım uyguluyoruz.
Tüm dijital çalışma alanı çözümlerimizi keşfedin
İş Süreci Yönetimi

Başarıya odaklanın

Manuel çalışmaların personelinizi engellemesine izin vermeyin. Personelinizin daha verimli çalışmasını sağlamak amacıyla iş süreçlerinizi optimize ediyor, işletmeniz genelindeki süreçleri kolaylaştırmak ve basite indirgemek üzere teknoloji, uzmanlık ve destek sağlıyoruz.
Tüm iş süreci yönetimi çözümlerimizi keşfedin
Bulut ve Altyapı

Açık ve net bir sistem

Buluttan maksimum verimi elde edebilmek için doğru bir yol haritasına ve bunu uygulayabilecek bir ekibe sahip olmanız gerekir. Yeni nesil inovasyonları takip ederken, bir yandan da ticari faaliyetlerinizi daha hızlı, uygun maliyetli ve güvenli bir hale getiren bulut çözümleri ve uzmanlığı sunuyoruz.
Tüm Bulut ve Altyapı çözümlerimizi keşfedin
Siber Güvenlik

İşinizde risklere son

İnternet özellikli cihazlar, siber saldırılara karşı yeni güvenlik açıklarının oluşmasına yol açar. Temel iş süreçlerinizle uyumlu, akıllı siber güvenlik hizmetleri ve çözümleri sunarak siber suçlarla mücadele etmenize yardımcı oluyoruz.
Tüm Siber Güvenlik çözümlerimizi keşfedin
Dijital Deneyim

Yeni bir deneyim seviyesi

Mükemmel bir müşteri deneyimi, üstün bir çalışan deneyimiyle başlar. Son derece yetenekli veri bilimcileri ve geliştiricileri ekibimiz, her temas noktasında beklentileri aşmak için ihtiyaç duyduğunuz çözümleri tasarlar, oluşturur, uygular ve hizmet verir.
Tüm Dijital Deneyim çözümlerimizi keşfedin
Ofis Ürünleri ve Yazılımı

Sınıfının en kalitelisi

Ricoh, yüksek kaliteli yazıcılar, dijital çoğaltıcılar ve çok fonksiyonlu yazıcılar/tarayıcılar/fotokopi makineleri ile bilinen bir kuruluştur. Hız, büyüklük ve kapasite açısından çok sayıda seçenek arasından çalışma grubunuz, ofisiniz veya sınıfınız için en uygun model ve özellikleri seçebilirsiniz.
Tüm ofis ürünlerimizi ve yazılımlarımızı keşfedin
Genel Bakış

Çok yönlü bir hizmet ve destek platformu

İhtiyacınız olan tüm ürün ve hizmet desteğine tek bir yerden ulaşın. İşletmenizin çalışmaya devam etmesini sağlamaya yönelik destek, tavsiye ve çözümler sunuyoruz.
Destek alın
AV technology and management
Genel Bakış

Tek durak noktanız

Ev sahipliği yaptığımız ve katıldığımız etkinliklerin yanı sıra, iş dünyasından haberler alıp, yeni ürünler ve ekibimiz hakkındaki tüm bilgileri öğrenin.
Gelişmeleri takip edin
News and events from Ricoh
Şirket

Biz kimiz ve ne yapıyoruz

Ricoh olarak, her zaman siz müşterilerimizi dinlemeye ve işletme hedeflerinizle uyumlu yenilikçi çözümler, ürünler ve hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Hizmetlerinize ve ürünlerinize değer katmaya çabalıyoruz. Değişen iş ortamlarına uyum sağlıyoruz.
Ricoh hakkında daha fazla bilgi edinin
Genel Bakış

Görüşmek dileğiyle

Sunduğumuz çözümler veya ürünlerimiz hakkında fiyat bilgisi edinmek istiyor, hesabınızı yönetmek için yardıma ihtiyaç duyuyor veya ürünlerimizi halihazırda kullanıyor ve bununla ilgili destek almak istiyorsanız, ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Irtibata geçin
customer and employee engagement
Genel Bakış

Bir adım öne geçmenize yardımcı oluyoruz

İşletme çözümlerindeki en önemli noktalara dair en güncel bilgileri keşfedip okuyun.
En güncel bilgileri keşfedin
Ricoh Insights - Overview

Faturalama Hizmetleri

Ricoh’un Invoicing Services çözümü muhasebe işlevlerini optimize etmek isteyen kuruluşlar için tasarlanmıştır. Bu hizmet kağıt tabanlı faturalamayı, siz, alıcılarınız ve tedarikçilerinize uygun hızda daha etkin ve maliyeti düşük elektronik faturalama sürecine geçirmenize olanak tanır.

Kağıt tabanlı faturalama hem gelen ve giden faturaları işlemenin aldığı zaman hem de bu sürecin içerdiği malzeme maliyetleri açısından masraflıdır. Elektronik faturalamayı izlemek daha kolaydır, manuel işlemlerden daha az hata ihtimali içerir ve sorulara ve yönetimsel taleplere daha kolay yanıt vermeyi sağlar.

Faturalama uygulamalarınızı kuruluşunuza, müşterilerinize ve tedarikçilerinize uygun bir hızda geliştirmenize yardımcı oluruz. Örneğin bazı müşteriler ve tedarikçiler kendi muhasebe uygulamalarına uygun olması açısından yine de kağıt tabanlı yaklaşımı tercih edebilir ve çözümümüz bu gereksinimlere göre kolayca uyarlanabilir.

Bulut tabanlı hizmetimiz fatura ödemelerinizi ve onay süreçlerinizi herhangi bir konumdan kolayca kontrol edebilme yeteneği sağlar ve hem Alacaklar Hesabı hem de Borçlar Hesabı çözümlerini içerir. Her ikisi de değişen işletme gereksinimlerini karşılayacak şekilde esnek ve ölçeklenebilirdir ve giderlerinizi kolayca yönetebilmeniz için bir SaaS Hizmet modeli üzerinden yönetilir.

Önemli özellikler ve faydaları

Ricoh’un Invoicing Services hizmeti, kuruluşunuz genelinde etkin, izlenebilir faturalama uygulamalarıyla faturalama iş akışınızı geliştirmenize yardımcı olur.

Hizmetimiz aşağıdakiler için size yardımcı olabilir:

 • Kağıt tabanlı faturalamadan elektronik faturalamaya geçerek enerji, kağıt ve posta giderlerini azaltma
 • Manuel iş akışını düzenleyerek zamandan tasarruf etme ve faturalama işlemlerini hızlandırma
 • Çalışanların işinizin diğer alanlarına odaklanmasını sağlayarak verimliliği artırma
 • Kuruluşunuza giren ve çıkan parayı açıkça görmenizi sağlayarak nakit akışı yönetimini iyileştirme
 • Kağıtsız faturalamayla çevre politikalarını destekleme
 • Fiziksel taşıma ve saklamadan kaynaklanan riskleri azaltarak belge güvenliği artırma

Alacaklar Muhasebesi

Bu hizmet aşağıdakileri içerir:

 • Giden faturaların dijital ve baskı kanallarından teslimi
 • Müşterilerinize uygun hızda basılı kopyadan dijital faturalamaya geçme
 • Faturaları istenen formatta otomatik biçimlendirme, düzenleme ve teslim etme

Borçlar Muhasebesi

Bu hizmet aşağıdakileri içerir:

 • Kağıt, e-posta ve elektronik dosya aktarımı gibi farklı kanallardan gelen tüm faturaları alma
 • Tüm e-postaları dijital formata çevirme ve ERP uygulamanıza bir e-fatura biçiminde teslim etme
Servis kullanım vakaları

Ricoh çözümü %63 verim artışı sunuyor

Ricoh’un dijital fatura işleme çözümü bir kamu kuruluşunun uluslararası tedarik zincirini kontrol altına almasına yardımcı oldu. Otomatik sistem fatura doğrulama ve onay sürecini düzenleyerek tedarikçi faturalarının işlenmesi için gerekli süreyi azalttı.

Bu kamu kuruluşunun tedarikçi faturalarını işlemek için kullandığı manuel, kağıt tabanlı sistemler yetersiz ve zaman alıcıydı. Şirketin manuel sistemleri otomatik hale getirecek, onay sürecini düzenleyecek ve tedarikçi faturalarının zamanında ve kağıt tabanlı belgeler kullanmadan ödenmesini sağlayacak daha etkin bir fatura işleme çözümüne ihtiyacı vardı.

Müşterinin işletme gereksinimlerini detaylı olarak inceleyen Ricoh, bu süreci yeniden yapılandırdı. Fatura onay sürecini otomatikleştirerek doğrudan şirketin mevcut sistemleriyle bütünleştiren ve doğru ve gerçek zamanlı finansal bilgiler sağlayan akıllı bir dijital çözüm sunduk.

Invoicing Services çözümü spor giyim üreticisinin yılda 3 milyon Avro tasarruf etmesini sağladı

Ricoh’un müşterisi, tanınmış bir spor giyim üreticisi kağıt tabanlı faturalar ve ekstreler dağıtarak yılda 4 milyon Avro harcıyordu.

Faturalama işlemi şirketin merkezi faturalama departmanı tarafından yönetiliyor, faturalar basılarak zarflara konuyor, ülkelere göre düzenleniyor ve günlük olarak postalanıyordu. Ekstreler ve sipariş onayları gibi diğer işlem belgeleri de aylık olarak hazırlanıyordu.

Mevcut süreçlerin verimsiz ve yüksek oranda manuel işlemlere bağlı olduğunu gören şirket Ricoh’dan yönetimi düzenleyecek ve işlem maliyetlerini düşürecek bir yönetimli hizmet talebinde bulundu.

Spor giyim firması faturalama süreci yönetimini Ricoh’ya aktardı. Şirketin sipariş yönetim sistemi tarafından oluşturulan işlem verileri artık Ricoh tarafından işleniyor ve elektronik faturalar oluşturmak üzere kullanılıyor. Her son müşterinin tercihine göre, faturalar online görüntüleme için bir web portalına yükleniyor veya basılıyor ve geleneksel yöntemlerle gönderiliyor.

Şirket şimdi müşterilerinin %80’ini elektronik faturalamaya geçirmeye çalışıyor. Bu geçiş yılda 3 milyon Avro tasarruf edilmesini ve dahili süreçlerin şirketin çevre politikalarına uygun hale gelmesini sağladı.

İlgili hizmetler