İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma
disaster recovery for businesses

Hiçbir şeyin temel süreçleri devam ettirmenin önüne geçmesine izin vermeyin

İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma

Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler, dijital dönüşümlerini hızlandırarak kapılarını yeni iş modellerine, gelişmiş müşteri hizmetlerine ve çok kanallı e-ticarete açıyor. Fakat uzaktan çalışma ve dağıtık iş birliği sürecinin yaygınlaşmaya başlaması yeni zorlukları da beraberinde getirmiştir, bu nedenle operasyonların sürekliliğinin sağlanması ve verilerin korunması en büyük önceliğimizdir.    
 
En kısa sürede toparlanıp yeniden faaliyete geçin  
Herhangi bir felaket durumunda, mümkün olan en kısa sürede toparlanıp yeniden faaliyete geçebilmeniz için güvenlik, risk yönetimi ve kurtarma planlarına ihtiyacınız vardır. Çünkü verilere ve yazılımlara erişim sağlayamadan çalışabilmek çok zordur.    
 
Kapsamlı önleme, planlama ve destek hizmeti  
Uzmanlarımız, bir felaket kurtarma programı oluşturup devreye alır, yönetir ve bunu özel ve değişen hedeflerinize uygun hale getirir. Herhangi bir felaket durumunda, 7/24 proaktif olarak izlediğimiz, eksiklerini giderdiğimiz ve güncellediğimiz kapsamlı bir iş sürekliliği planı sağlıyoruz. Aynı zamanda entegre Hizmet Operasyonları Merkezimiz aracılığıyla 7/24 destek sağlayarak, herhangi bir sorun halinde size yardımcı oluyoruz. 

Çözümler ve Hizmetler

BT Sürekliliği Hizmetleri

areo

7/24 erişilebilirlik ve kullanılabilirlik sağlayın

Yedekleme, geri yükleme ve felaket kurtarma planları genellikle göz ardı edilir veya kritik öneme sahip bir olay gerçekleşene kadar asla test edilmez. Fakat veri hacimlerinin artması ve iş sürekliliğinin her zamankinden daha fazla talep görmesiyle birlikte, işletmelerin çalışmalarını, kullanıcılarını ve müşterilerini etkileyebilecek sorunları önlemek üzere daha bilinçli bir yaklaşım benimsemeleri gerekiyor.    
 
Size özel çözümler elde edin  
Bir iş etki analizi yoluyla, size özel bir çözüm sunabilmek için temel iş süreçlerinizi, önde gelen BT sistemlerini ve gereken hizmet düzeyi anlaşmalarını belirlemenize yardımcı oluyoruz.    
 
Size şu konularda yardımcı olabiliriz:  
  • İş sürekliliğini sağlama  
  • Kritik süreçlerdeki kesintileri en aza indirme  
  • Üçüncü taraf veri merkezlerindeki çalışmaları koruma  
  • Yedekleme ve saklama sürelerini yapılandırma  
  • Kopyalama aralıklarını ve yük devretme planlarını yönetme  
  • Riskleri azaltıp güvenilirliği artırma  
  • Yedekleme, felaket kurtarma ve bulut havuzu oluşturma 
Bizimle irtibata geçin

Bize hemen ulaşın

Bir Ricoh uzmanı ile görüşün

İşletmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için danışmanlarımızdan biriyle irtibata geçin.

Bizimle irtibata geçin

Ricoh İş Çözümleri

İşletmenizin dijital yolculuğunda ilerlemesine yardımcı olacak profesyonel hizmet ve çözümlerimizi keşfedin.

Tüm İş Çözümlerimizi inceleyin
seamless digital workspace experience

Dijital Deneyim

Son derece yetenekli veri bilimcileri ve geliştiricilerden oluşan ekibimiz, en yüksek düzeyde müşteri bağlılığı elde etmenize yardımcı olacak çözümler tasarlayıp oluşturuyor, uyguluyor ve hizmete sunuyor.

Daha fazlasını okuyun

İş Süreci Yönetimi

Daha kolay, daha hızlı ve daha uygun maliyetli çalışma yöntemleriyle ekibinizin ilgisini ve üretkenliğini artırıyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Siber Güvenlik

Güçlü bir BT altyapısı oluşturmanıza, güvenlik açıklarınızı anlayıp yönetebilmenize ve güvenle büyümenize yardımcı oluyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Bulut ve Altyapı

BT altyapınızı modernize etmenize, iş yükünüzü otomatik hale getirmenize ve işletmenizin operasyonlarını dönüştürmenize yardımcı olacak bir yol haritası ve bulut çözümler sunuyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Dijital Çalışma Alanı

Dijital çalışma alanlarınızı tasarlayıp yapılandırarak kullanıma sunuyor ve ekiplerinizin diledikleri yerden çalışarak etkili bir iş birliği yapmalarını ve gün içerisinde daha verimli çalışabilmelerini sağlıyoruz.

Daha fazlasını okuyun