Görsel İletişim
Graphic Communication

İşletmenizi geleceğe hazırlayın

Görsel İletişim Çözümleri

Görsel İletişim

Günümüzün dijital dünyasında, pazar ve teknoloji trendleri her zamankinden daha dinamik bir hal almış durumda. Başarıya ulaşabilmek için, işletmenizin dönüşümünü sağlayacak fırsatlara cesurca sarılmanız gerekiyor. Hızlı bir şekilde çeşitlilik sunduğunuzda ve ekipmanınızdaki uygulamaları çoğalttığınızda, müşterilerinizin değişen ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilir, kâr elde edebilir ve işletmenizin sürdürülebilir olmasını sağlayabilirsiniz.    
 
Ricoh olarak, dönüşümsel inovasyon (biz buna Henkaku diyoruz) bizim genlerimizde var. Sektördeki ve müşterilerimizin işletmelerindeki temel değişimlere ilişkin anlayışımızı geliştirerek, baskı sürecindeki dijital dönüşüme yıllardır destek sağlıyoruz. Gelişmenize, dijitalleşmenize ve sürdürülebilir bir rekabet avantajı elde etmenize yardımcı olacak donanım, yazılım ve hizmetleri kapsayan bir çözüm sunuyoruz.
İster büyük bir ticari matbaa, ister kurumsal bir baskı odası sahibi olun, baskı, üretim sürecinizin bileşenlerinden birini oluşturuyorsa, işletmenizle ilgili sahip olduğunuz tüm bilgileri daha da geliştirmenizi sağlıyoruz. Dijital teknolojinin başarıya ulaşmanızı nasıl sağlayacağı konusundaki anlayışımız sayesinde, parlak ve kârlı bir geleceğe zemin hazırlayabilecek yeni büyüme fırsatlarının kapısını aralamayı hedefliyoruz.
image

Dijital baskı çıktı hacmi, 2030 yılına dek analog baskı çıktı hacminin iki katına çıkacak

Ricoh Görsel İletişim hizmetimiz ile işletmenizin geleceğine güç veren dijital üretime yönelik baskı çözümleri sunuyoruz. 
 
Pek çok ticari ve endüstriyel matbaada da olduğu gibi, pazardaki ofset baskıdan dijital baskı üretimine geçiş hızı her geçen yıl daha da artıyor. Caslon’a göre, analog baskı hacminin 2030 yılına dek her yıl en az %2 oranında azalacağı, dijital baskı hacminin ise %4,6 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor. Caslon, bu dönemde yaklaşık %10’luk bir Yıllık Bileşik Büyüme Oranı (CAGR) bekliyor.    
 
Analog süreçlerden dijital süreçlere geçiş çok da kolay bir iş değil. Yeni ekipmana karar vermek ve bu ekipmanı mevcut üretim süreçlerine entegre etmek, oldukça karmaşık ve göz korkutucu bir süreç olabilir. Sormanız gereken asıl soru, işletmenizi sürdürülebilir ve müşterilerinize en iyi hizmeti sunacak şekilde fiziksel ve finansal olarak nasıl değiştirmeniz gerektiğidir.  
 
Baskı firmalarının geçiş sürecine yardımcı oluyoruz 
Ricoh olarak bizim işimiz, müşterilerimizin dijital baskıya geçiş sürecine yardımcı olmak. Dijital baskı süreci ve dijital entegrasyon konusunda, sizi işletme tarafında da destekleyebilecek uzmanlığa sahibiz. Müşterilerinize, hem size hem kendilerine fayda sağlayan, daha sürdürülebilir ve uygun maliyetli seçenekler sunmanıza yardımcı oluyoruz.    
 
Aynı zamanda, işletmenizdeki her bir baskı sürecinin iş akışını göz önünde bulundurarak sizi daha temel düzeyde de destekliyoruz, hedeflerinize sağladığı katkıyı maksimum düzeye çıkarmak için üretim süreçlerinizi hızlandırmanın yollarını buluyoruz. Ayrıca, personelinize eğitim vererek, işletmenizi uzun vadede optimize edip güçlendirmenize yardımcı olacak en iyi uygulamaları benimsemelerini sağlıyoruz.

Çözümler ve Hizmetler

Kurumsal Baskı

areo

Uzun vadeli iş birliği ve rakipsiz uzmanlık

Genel ticari matbaalar, doğrudan posta uzmanları, kitap matbaaları ve işleme yönelik matbaalar da dâhil olmak üzere her türlü ticari matbaanın uzun vadeli ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız. EMEA’da (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) 7000’den fazla müşteriye hizmet vererek, ticari baskı konusundaki başarınızı ortaya çıkarmak üzere sınıfının en iyisi teknik iş geliştirme becerimiz ve uzmanlığımızla birlikte türünün en iyisi donanım ve yazılım çözümleri sunuyoruz.
Daha fazlasını okuyun

Baskı Odası

areo

Baskı odası kurarak yeni çalışma biçimlerine uyum sağlayın

Değişen bir dünyada işletmeler, baskı odalarının veya Merkezi Reprografi Departmanlarının (CRD) işletme açısından kritik önem arz eden süreçlere sağlayabileceği değerin farkında. İşletmenizi geleceğe hazırlamak için dijital belge hizmetlerini kullanabilmek, uzaktan çalışanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve posta/müşteri iletişimlerini etkili bir şekilde yönetebilmek artık çok önemli.   
 
Ricoh olarak sektör uzmanlarından oluşan ekibimiz ve ödüllü portföyümüzle, baskı odanızı bir iletişim merkezine hızla dönüştürmenize yardımcı olacağız. Pazarlama ve promosyon amaçlı baskı alanındaki büyümeyi yönetmenin yanı sıra, basılı ve dijital formatlar arasında karma bir iletişim de sağlıyoruz.
Daha fazlasını okuyun

Endüstriyel Baskı

areo

Pek çok endüstriyel matbaa çeşitli zorluklarla karşı karşıya

Tedarik zincirleri uzun ve güvenilmezdir, stoklama süreci pahalı olabilir ve atıkların uygun şekilde bertaraf edilmesi de karmaşık ve maliyetli bir süreç olabilir. Pek çok endüstriyel matbaa, süreci basitleştirip tasarruf edebilmek için siparişlerini her zaman doğru miktarda, doğru kalitede ve doğru zamanda işleme alabilecek baskı çözümleri arıyor.    
 
Ricoh olarak endüstriyel baskı alanında uçtan uca bir yaklaşım benimseyerek, matbaaların bunu başarmalarına yardımcı oluyoruz. Talep üzerine baskı uygulamaları, üretim uygulamaları ve otomasyon süreçleri / entegre endüstriyel süreçlerdeki uzmanlığımız da dâhil olmak üzere sınıfının en iyisi yenilikçi donanım ve yazılım çözümleri sunarak, herhangi bir çözümü üretim hattınızın tam ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde özelleştirebiliriz.    
 
Endüstriyel baskı alanında yazıcı kafalarında ve her türlü mürekkep teknolojisinde sahip olduğumuz onlarca yıllık deneyim ve beceri sayesinde, her türlü medyayı doğru mürekkep, yazıcı kafası ve yazılımla eşleştirmenize yardımcı oluyoruz. Entegrasyon uzmanlarımız ise en zorlu üretim hattı ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere baskı sürecinizin tamamen optimize edilmesini sağlıyor.
Bizimle irtibata geçin

Ricoh Financing Services

Purchase the technology and services you need in a way that suits you. 


Our flexible financing options allow you to spread the cost of your purchase and take control with an exclusive, predictable invoice, delivered monthly or quarterly.

Customer Experience Centre

Müşteri Deneyimi Merkezimizi ziyaret edin

Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın pek çoğu, baskı dünyasını optimize etmek ve geleceğin dijital baskı uygulamalarını ve hizmetlerini birlikte oluşturmak üzere Müşteri Deneyimi Merkezlerimizde bir araya geliyor. Siz de ilham alın!

Bize hemen ulaşın

Bir Ricoh uzmanı ile görüşün

İşletmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için danışmanlarımızdan biriyle irtibata geçin.

Bizimle irtibata geçin