Siber Güvenlik Çözümleri
cybersecurity solutions

Kötü amaçlı siber tehditlere maruz kalma riskinizi azaltın

Siber Güvenlik Çözümleri

İşletmeler, siber saldırıların ve veri ihlallerinin etkisinin giderek daha yoğun bir hale geldiği, son derece karmaşık ve saldırgan bir güvenlik ortamıyla karşı karşıya kalmış durumda. Direnç gösterebilmek, itibarınızı, marka konumunuzu ve hassas verilerinizi korumanın anahtarı olsa da, güçlü bir güvenlik konumuna sahip olabilmek karmaşık ve döngüsel bir süreçtir.    
 
İşinizi korumanın en kapsamlı yolu  
Siber güvenlik çözümlerimiz, altyapıları, cihazları ve kullanıcıları iç ve dış siber saldırılara karşı koruyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) genelindeki büyük ve küçük işletmeler için ihtiyaca özel ve hedeflenmiş çözümler önererek risk değerlendirmesi yapıyoruz. Sertifikalı ekibimiz aynı zamanda siber güvenlik projelerini analiz edip planlayabiliyor ve uygulamaya koyup destekleyebiliyor. Kapsamlı ortaklıklarımız sayesinde, karşılaştığınız zorlukları çözmek üzere tasarlanmış, tarafsız ve sınıfının en iyisi çözümler sunabiliyoruz. 

Çözümler ve Hizmetler

Veri Koruma

areo

Verilerinizin ilgili tüm düzenlemelerle uyumlu ve güvende olmasını sağlayın

Verileriniz en önemli varlığınızdır, bu nedenle en üst düzeyde korunmalıdır.  Avrupa yasaları ve yerel yönetmelikler doğrultusunda, patent ve endüstriyel sırlardan müşteri bilgileri ve ekonomik verilere kadar tüm hassas verileriniz için bir veri muhafaza ve koruma stratejisi belirlemenize yardımcı olabiliriz.   
 
Verilerin kullanım süresi boyunca veri koruması elde edin  
Verilerin kullanım süresi boyunca veri gizliliği ve veri koruması sağlamak üzere veri keşfi, veri toplama, veri paylaşımı, veri koruması, veri arşivleme ve veri silme konularında yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda işletmenizin operasyonel ve düzenleyici gereksinimler doğrultusunda stratejik ilkeler göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan sürdürülebilir ve ölçeklenebilir programlar oluşturmasına da yardımcı olabiliriz. 
Bizimle irtibata geçin

E-posta ve Web Güvenliği

areo

Tehditleri gelen kutunuza ulaşmadan engelleyin

Siber saldırılar genellikle kullanıcıların kendileri tarafından farkında olmadan tetiklenir. En basitinden bir e-postada veya web tarayıcısında bulunan sahte bir bağlantıya tıklamak, telafisi mümkün olmayan kimlik avı saldırılarına yol açabilir. Tahmine dayalı analitikten faydalanarak, herhangi bir saldırıyı daha kullanıcıya ulaşmadan engelleyebiliyoruz. E-posta güvenliği çözümlerimiz arasında e-posta ve web saldırısı riskini minimum düzeye indirmeye yönelik kurum içi eğitim de yer alıyor. 
Bizimle irtibata geçin

Antivirüs

areo

Dosyalarınızı ve ekipmanınızı kötü amaçlı saldırılara karşı koruyun

Bir antivirüs sisteminin kullanılması, siber korumanın en temel noktasını oluşturan bir süreçtir. Cihazlarda sistemi sürekli güncelleyip aktif hale getirmek, virüslere ve bozuk dosyalara karşı savunma hattının ilk ayağıdır. Her ölçekten işletmeler için pazar lideri antivirüs çözümleri sunuyoruz.
Bizimle irtibata geçin

Güvenlik Duvarı

areo

Ağ güvenliğinizi bir sonraki seviyeye taşıyın

Şirketinizin teknolojik sınırlarını korumak, tüm BT altyapınızı korumanın anahtarıdır ve güvenlik duvarınız, şirketinizin veri akışlarına giren ve çıkanları filtreleyen ön kapınızdır.
 
Cihazlar veya sanal olarak mevcut olan güvenlik duvarı çözümlerimiz, kurumsal özel ağdan halka açık olana gelen ve giden trafiği izleyerek ayrıntılı trafik kontrolü sunar. Bu sınıfının en iyisi araçların benimsenmesiyle her iletişim iyi tanımlanabilir, izlenebilir ve yapılandırılabilir.
Bizimle irtibata geçin

Bulut güvenliği

areo

Bulut sistemini %100 güvenli bir şekilde kullanın

Bulut tabanlı sistemler her zaman bağlantıda kalıp sürekli olarak güncellenir ve bilgiye her yerden erişilebilmesini sağlar. Bu nedenle, bulut güvenliğini sağlamak için gereken tüm stratejilerin uygulanması çok önemlidir.    
 
Bulut güvenliği, bulut bilişim ortamlarını, bunların çalıştırıldığı uygulamaları ve içerdiği verileri koruyan teknoloji, protokol ve en iyi uygulamalardan oluşan bir pakettir. Bulut güvenliğinin görevi, uygulamalar ve platformlar da dâhil olmak üzere tüm çevrim içi altyapı verilerinin gizliliğini ve güvenliğini korumaktır.   
 
Uçtan uca bulut güvenliği  
Bulut güvenliği çözümlerimiz sayesinde, fiziksel ağlar, veri depolama, veri sunucusu, BT sanallaştırma altyapıları, İşletim Sistemleri (OS), ara katman yazılımları, uygulamalar ve son kullanıcı donanımları da dâhil olmak üzere bulut güvenliğinin tüm bileşenlerini belirleyip planlamanıza, yönetmenize ve desteklemenize yardımcı olabiliriz. Amacımız, bulut sistemleri %100 güvenli bir şekilde kullanabilmenize yardımcı olmaktır. 
Bizimle irtibata geçin

Kimlik Doğrulama Güvenliği

areo

Hassas bilgilerin ekip dışına çıkmamasını sağlayın

Bir kullanıcının, işlemin veya cihazın kimliğinin doğrulanması, bir bilgi sistemindeki kaynaklara erişim sağlanmasına izin vermenin ön koşuludur. Kimlik doğrulama, birinin (veya bir şeyin) iddia ettiği kişi (veya şey) olup olmadığının doğrulanması sürecidir.    
 
En iyi kimlik doğrulama çözümleri ve uzmanlığı  
Kimlik doğrulama sürecini müşteri gereksinimlerine ve BT altyapısına göre yönetebilmek için en iyi teknolojik kimlik doğrulama güvenliği çözümlerini sunuyoruz. Uzman ekibimiz, aşağıdakiler de dâhil olmak üzere en karmaşık kimlik doğrulama sistemlerini tasarlayıp uygulamaya koyuyor ve destekliyor:  
  • Çok faktörlü 
  • Sertifika esaslı 
  • Biyometrik 
  • Parola esaslı   
Kullanıcıları tanımlayarak, veri hırsızlığına ve veri kirliliğine maruz kalmayı minimum düzeye indirebilir ve yalnızca yetkili kişilerin şirket varlıklarına erişebilmesine izin vererek doğru düzeyde bir koruma sağlayabilirsiniz. 
Bizimle irtibata geçin

Fidye Yazılımı Güvenliği

areo

Fidye yazılımı saldırılarına karşı son savunma hattı

Siber suçlular, şirketlere saldırıp kendilerinden para sızdırabilmenin en temel aracı olarak fidye yazılımlarına yönelmiş durumdadır. Geleneksel antivirüs ve tehdit algılama yöntemlerinin bu tür saldırılara karşı yetersiz kaldığı kanıtlanmıştır.    
 
Kapsamlı fidye yazılımı koruması  
Mevcut altyapınızı analiz ediyor ve birinci sınıf tehdit algılama ve müdahale sistemlerini uygulayarak, gelişmiş siber saldırılara karşı kapsamlı bir fidye yazılımı güvenlik koruması sağlıyoruz. Bu “gözcü” araçlar sayesinde, bir saldırının tüm aşamaları süresince mevcut tehditleri tespit edip engelleyebiliyoruz.
Bizimle irtibata geçin

Bize hemen ulaşın

Bir Ricoh uzmanı ile görüşün

İşletmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için danışmanlarımızdan biriyle irtibata geçin.

Bizimle irtibata geçin

Ricoh İş Çözümleri

İşletmenizin dijital yolculuğunda ilerlemesine yardımcı olacak profesyonel hizmet ve çözümlerimizi keşfedin.

Tüm İş Çözümlerimizi inceleyin
seamless digital workspace experience

Dijital Deneyim

Son derece yetenekli veri bilimcileri ve geliştiricilerden oluşan ekibimiz, en yüksek düzeyde müşteri bağlılığı elde etmenize yardımcı olacak çözümler tasarlayıp oluşturuyor, uyguluyor ve hizmete sunuyor.

Daha fazlasını okuyun

İş Süreci Yönetimi

Daha kolay, daha hızlı ve daha uygun maliyetli çalışma yöntemleriyle ekibinizin ilgisini ve üretkenliğini artırıyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Siber Güvenlik

Güçlü bir BT altyapısı oluşturmanıza, güvenlik açıklarınızı anlayıp yönetebilmenize ve güvenle büyümenize yardımcı oluyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Bulut ve Altyapı

BT altyapınızı modernize etmenize, iş yükünüzü otomatik hale getirmenize ve işletmenizin operasyonlarını dönüştürmenize yardımcı olacak bir yol haritası ve bulut çözümler sunuyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Dijital Çalışma Alanı

Dijital çalışma alanlarınızı tasarlayıp yapılandırarak kullanıma sunuyor ve ekiplerinizin diledikleri yerden çalışarak etkili bir iş birliği yapmalarını ve gün içerisinde daha verimli çalışabilmelerini sağlıyoruz.

Daha fazlasını okuyun