Siber Güvenlik Hizmetleri
cybersecurity services

İşletmenizi baştan aşağı çok daha dirençli bir hale getirin

Siber Güvenlik Hizmetleri

Şirketler dijital dönüşümlerini hızlandırdıkça ve hibrit çalışma şekli yaygınlaştıkça, siber saldırıların sıklığı ve çeşitliliği de artıyor. Bir saldırıya maruz kalmak işletmenize zarar verebilir; unutmayın, altyapınız yalnızca en zayıf halkanız kadar güçlüdür. Bu tehditler, siber güvenlik hazırlıklarının ve müdahale planlarının uygulanmasına yardımcı olabilecek uzmanlar tarafından dikkate alınmalıdır.   
 
İhtiyaca özel hizmetler
Son derece yetenekli uzmanlardan oluşan ekibimiz, yıllık altyapı iyileştirme planlarına yönelik öneriler de dâhil olmak üzere, siber güvenlik ihtiyaçlarınızı karşılayacak en doğru çözümü bulmanıza yardımcı oluyor ve size bu konuda yol gösteriyor. Birden fazla sertifikaya sahip bir kuruluş olarak, mevcut en iyi ihtiyaca özel çözümleri sunarak tarafsız bir şekilde çalışıyoruz. Geniş coğrafi erişim imkânlarına sahip olmamız nedeniyle, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) genelinde pek çok ülkede yer alan şubelerimiz sayesinde çeşitli yerel dillerde destek sunabiliyoruz. 

Çözümler ve Hizmetler

Uygunluk Denetimi

areo

Uyumluluk sürecini adım adım takip edin

Günümüzün iş dünyasında, kritik durumlara en uygun şekilde hazırlanmanız ve idari bir operasyonel uygulama planına sahip olmanız gerekir. Doğru güvenlik ve iş sürekliliği önlemlerini almadığınız takdirde, işletmeniz çok sayıda siber tehdide karşı savunmasız kalacaktır.   
 
Tüm uyumluluk koşullarını yerine getirin  
Siber güvenlik plan ve prosedürlerinizi belirleyip gözden geçirmenize ve hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Uygunluk denetimi hizmetlerimiz, işletmenizin mevcut saldırıları ve diğer vakaları belirleyip tespit etmesini, bu saldırılara müdahalede bulunup bunlardan korunmasını ve kurtulmasını sağlayabilir. Denetim hizmetimiz, herhangi bir saldırı durumuna karşı iyi tanımlanmış ve erişilebilir bir prosedür ve plan oluşturulmasını sağlıyor ve korunma stratejilerinizin sürekli olarak iyileştirilmesine yardımcı oluyor.    
  • Risk yönetimi 
  • Yüklenici sistemleri 
  • Konfigürasyon yönetimi 
  • Kimlik, kişisel bilgi ve güvenli erişim yönetimi 
  • Güvenlik ve gizlilik eğitimi 
  • Bilgi güvenliğinin sürekli izlenmesine yönelik süreç, protokol, değerlendirme ve prosedürlerin uygulanması 
  • Vaka müdahale planı 
  • Acil durum planı
Bizimle irtibata geçin

Sızma Testi

areo

Siber saldırganlara yenilik konusunda fark atın

Güvenlik altyapınızdaki kusurları keşfedebilmenin en etkili yolu, üçüncü tarafların sisteminize planlı saldırılar gerçekleştirmesini sağlamaktır. Kötü niyetli kişiler saldırıya geçmeden önce düzeltebilmeniz için, savunma sisteminizdeki eksik yönleri açığa çıkaran sızma testleri gerçekleştiriyoruz.   
 
İki kısımdan oluşan sızma testi raporu  
Bu değerlendirmenin ardından size iki kısımdan oluşan bir sızma testi raporu sunuyoruz. İlk kısımda, altyapınızdaki tespit edilmiş güvenlik açıklarının anlaşılması kolay ve üst düzey bir idari özeti yer alıyor. İkinci kısımda ise, öncelik düzeyine (kritik, yüksek, orta, düşük) göre sıralanmış bu risklerin teknik detayları ve olası iyileştirme önerileri yer alıyor. CHECK ve CREST onaylı bir kuruluş olarak, dünya çapında sızma testi hizmetleri sunabiliyoruz. 
Bizimle irtibata geçin

Fidye Yazılımı Denetimi

areo

Fidye yazılımlarının sizi korkutmasına izin vermeyin

Fidye yazılımı, mağdur olan taraf saldırgana bir fidye ödemesi yapana dek, verileri veya bir bilgisayar sistemini yayınlamakla veya bunlara erişimi engellemekle (genellikle şifreleyerek) tehdit eden kötü amaçlı bir yazılımdır.   
 
Eksiksiz kontrol, detaylı yönlendirme  
Başarılı bir fidye yazılımı saldırısını önlemek için savunma sisteminize ve kapasitenize ilişkin kapsamlı bir uzman değerlendirmesi sunuyoruz.    
 
Öncelikle, işletmenizin teknik güvenlik kontrollerinin ve geniş çaplı operasyonel kapasitesinin etkinliğini değerlendirmek üzere kapsamlı fidye yazılımı kontrolleri yapıyoruz. Ardından, fidye yazılımı saldırıları riskini belirleme, minimum düzeye indirme ve yönetme konusundaki detaylı yönlendirmelerin yanı sıra, savunma kapasitenizi önemli ölçüde iyileştirmeye yönelik anlaşılır tavsiyeler de sunuyoruz. 
Bizimle irtibata geçin

Güvenlik Değerlendirmesi

areo

Güvenlik açıklarınızı tespit edip yönetin

Siber saldırganlar, evden çalışan personelin güvenlik açıklarından faydalanmak için sürekli olarak fırsat kolluyor. Siber güvenlik konusu, hem büyük hem de küçük işletmeler açısından hiç bu kadar önemli bir hal almamıştı.   
 
Bütünsel bir değerlendirme ve raporlama  
Güvenlik değerlendirme hizmetlerimiz, işletmenizin uyumluluk, güvenlik açığı ve operasyon süreçlerinden sızma, kimlik avı, farkındalık, üçüncü taraf ve güvenlik kontrollerine kadar tüm alanlarına yoğunlaşıyor.    
 
BT güvenliği ortamınıza dair detaylı bir fikir elde edebilmek için e-posta hizmetlerini, bulut hizmetlerini, hedef noktaları ve ağ cihazlarını inceleyip değerlendiriyor ve analiz ediyoruz. Ardından, sınıflandırılmış risklerin, güvenlik açıklarının ve eylem tavsiyelerinin yer aldığı anlaşılması kolay bir rapor sunuyoruz. 
Bizimle irtibata geçin

Kritik verilerin siber tehditlere karşı korunması

SB Hotels, siber güvenlik platformu kurmak, hassas verileri korumak, yasal riskleri azaltmak ve yönetim yükünü minimuma indirmek için Ricoh ile birlikte çalışmayı tercih etmiştir. 

Bize hemen ulaşın

Bir Ricoh uzmanı ile görüşün

İşletmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için danışmanlarımızdan biriyle irtibata geçin.

Bizimle irtibata geçin

Ricoh İş Çözümleri

İşletmenizin dijital yolculuğunda ilerlemesine yardımcı olacak profesyonel hizmet ve çözümlerimizi keşfedin.

Tüm İş Çözümlerimizi inceleyin
seamless digital workspace experience

Dijital Deneyim

Son derece yetenekli veri bilimcileri ve geliştiricilerden oluşan ekibimiz, en yüksek düzeyde müşteri bağlılığı elde etmenize yardımcı olacak çözümler tasarlayıp oluşturuyor, uyguluyor ve hizmete sunuyor.

Daha fazlasını okuyun

İş Süreci Yönetimi

Daha kolay, daha hızlı ve daha uygun maliyetli çalışma yöntemleriyle ekibinizin ilgisini ve üretkenliğini artırıyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Siber Güvenlik

Güçlü bir BT altyapısı oluşturmanıza, güvenlik açıklarınızı anlayıp yönetebilmenize ve güvenle büyümenize yardımcı oluyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Bulut ve Altyapı

BT altyapınızı modernize etmenize, iş yükünüzü otomatik hale getirmenize ve işletmenizin operasyonlarını dönüştürmenize yardımcı olacak bir yol haritası ve bulut çözümler sunuyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Dijital Çalışma Alanı

Dijital çalışma alanlarınızı tasarlayıp yapılandırarak kullanıma sunuyor ve ekiplerinizin diledikleri yerden çalışarak etkili bir iş birliği yapmalarını ve gün içerisinde daha verimli çalışabilmelerini sağlıyoruz.

Daha fazlasını okuyun