Ödüller

En son ödüllerimiz ve mükafatlarımız hakkında daha fazla bilgi alın.

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

İlgili Bağlantılar

Ricoh Group 2015 Yılı Sürdürülebilirlik Raporu

Ricoh's Sustainability report 2014

Raporu çevrimiçi görüntüleyin ya da Adobe PDF formatında indirin.

  • Çevre

    Green leaf.

    Çevrenin korunması, Ricoh'un kurumsal stratejisinde büyük bir öneme sahiptir.

Aldığımız ödüllerden çok memnunuz. Bu ödüller, elde ettiğimiz başarıların birer takdiri olmakla kalmamakla aynı zamanda bizi daha birçok önemli dönüm noktasına ulaşma konusunda teşvik etmektedir. Kazandığımız bu ödüllerin bazılarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Kurumsal Ödüller

2012 Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin incelenmesi neticesinde Ricoh, arka arkaya dokuzuncu yılda da FTSE4Good Index Series tarafından takdir edildi.

2011 Ricoh, 2011 yılında arka arkaya üçüncü kez Ethisphere'in "Dünyanın en etik şirketleri" ödülünü aldı. Bu ödül, çeşitli sektörlerde sergilenen istisnai nitelikteki etik liderlik çalışmalarını takdir etmektedir.
Ricoh, oekom research tarafından ‘Sosyal ve Çevresel Performans Alanında Dünyanın En İyi Elektronik Şirketleri’nden biri olarak takdir edildi.

2011'de üstüste üçüncü yılda Ethisphere Institute tarafından Dünyanın En Etik Şirketleri'nden biri seçildi

2010 Ricoh Avrupa, EFQM'den 5 yıldızlı “Mükemmellik Takdiri” ödülünü kazandı. Bu takdir düzeyini elde edebilen en büyük ve en kompleks kuruluş olmaya devam ettik.
Ricoh Almanya'ya iş mükemmelliği alanındaki prestijli Ludwig-Erhard-Preis ödülü verildi. Bu ödül, ekonomik, sosyal ve çevresel düşünceyi biraraya getiren bir yaklaşım olan Ricoh tarzında iş yaparak elde edilen mükemmel sonuçların takdiri oldu. 

2009 Ricoh Avrupa, faaliyetlerimizin çalışma yeri, piyasa, çevre ve topluluk üzerindeki etkisini takdir eden "Kurumsal Sorumluluk" alanındaki 2009 Avrupa İş Ödülleri'nde “Ruban d’Honneur” ödülünü kazandı.

2009  Ricoh UK Products Limited, İngiliz Kalite Derneği'nin Birleşik Krallık Mükemmellik Ödülü'nü kazandı.

2009  Ricoh UK Products Limited, İngiliz Kalite Derneği'nin Altın Madalyası'nı kazandı.  Her yıl verilen bu ödül, mükemmelliğe yönelik olağanüstü ve sürdürülebilir bir bağlılık sergileyen kuruluşa İngiliz Kalite Derneği'nin Yönetim Kurulu tarafından verilen en büyük ödüldür.

2005 Alman Oekom Research AG tarafından 2004/2005 için kurumsal sosyal sorumluluk alanında Bilgisayarlar, Çevre Birimleri ve Ofis Elektronikleri kategorisinde birinci seçildi

2002 Alman Oekom Research AG tarafından kurumsal sorumluluk derecelendirmesi alanında dünyada birinci seçildi

2002 Asahi Shimbun Kültür Derneği tarafından düzenlenen 10. Topluma Yönelik Kurumsal Katkı Anketi'nde Büyük Ödül'e layık görüldü

1999 Japon Kalite Ödülü

Sayfanın Üstü

Çevre Ödülleri

2012 Arka arkaya sekizinci kez Ricoh, Davos, İsviçre'de düzenlenen yıllık Dünya Ekonomik Forumu'nda açıklanan "Dünyada En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirket"ten biri seçildi.
Ricoh'nun Özel Bulut projesi, Yeşil BT Ödülleri'nde 'Yılın Projesi' olarak seçilirken 'Yılın En İyi Bulut / Sanallaştırma Projesi' ödülü ise Ricoh ve Infosys'in tasarım ve uygulama ekibine verildi.
Gümüş ödül - 'En İyi Yeşil Hizmet Yeniliği' kategorisi - Ricoh'nun Sürdürülebilir Optimizasyon Programı için 2011 Uluslararası Yeşil Ödüller'de verildi

2011 Müşteri odaklı Sürdürülebilirlik Optimizasyonu Programı için ‘EFQM Sürdürülebilir İyi Uygulamalar Yarışması’ ödülü.

2009 Ricoh Avrupa, çevre üzerindeki toplam etkimizi azaltmada benimsediğimiz politikaların etkinliğini ve bunların kültürümüze ne kadar nüfuz ettiğini takdir eden "Çevresel Farkındalık" alanındaki Avrupa İş Ödülleri'nde “Ruban d’Honneur” ödülünü aldı.

2003 Ricoh Grubu, Dünya Çevre Merkezi'nden Altın Madalya alarak bu onura sahip olan ilk Asya şirketi oldu

2002 Ricoh Corporation, üç kategoride 2000 Enerji Yıldızı Ödülü aldı

2002 Ricoh'nun 28 farklı fotokopi makinesi için Ekoloji İşareti hakkı alındı

2001 Şirketin küresel ısınmanın önlenmesi çalışmalarına verdiği katkı nedeniyle Avrupa İş Konseyi'nden ve ABD İş Konseyi'nden "İklim İştir" ödülü alındı

Sayfanın Üstü

Satış ve Üretim Ödülleri

Ocak 2006 RPL, 2005 Birleşik Krallık İş Mükemmelliği Ödülü'nü ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İnsan Memnuniyeti alanlarından da özel başarı ödülleri aldı

Ekim 2002 RPL, Birleşik Krallık'daki yönetim kalitesi için İç Eyaletler ve Mükemmellik Ödülleri'nde birinci seçildi

Sayfanın Üstü