Uyumluluk

Yükümlülükler, kısıtlamalar ve yönetmeliklere uymak ve daha fazlasını yapmak.

Heryeri yeşillendirmek. Yasal beklentilerin de fazlasını nasıl yapıyoruz?

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

İlgili Bağlantılar

  • Biyoçeşitlilik

    Solar panels and a wind farm under a blue sky.

    İşletmesel ve sosyal yardım ile biyoçeşitliliği muhafaza etmek.

Kökleri 1936'ya kadar dayanan çevre felsefemiz neticesinde Grubumuz, Avrupa mevzuatının da ötesinde bir performans sergilemektedir. Elde ettiğimiz başarılar arasında 2000 ile 2008 yılları arasında sergilediğimiz çevresel faaliyetler neticesinde elde ettiğimiz 1,266 milyar dolarlık karın yanısıra 2007'den bu yana karbon ayak izimizi 45.000 ton azaltmamız da yer almaktadır. Amacımız ise çevre üzerindeki etkimizi, 2000 yılına kıyasla 2050 yılında %88 azaltmak.

Atık Elektrikli ve Elektronik Ekipmanlar (WEEE)

WEEE yönetmelikleri, piyasaya sunulan ürünlerin ağırlığının harfiyen ölçülmesini ve tüm asgari geri dönüşüm şartlarının karşılanmasını gerektirmektedir. Çalışmalarımız sayesinde hiçbir makine atığının katı atık toplama alanlarına atılmamasını ve ürün parçalarının da mümkün olduğunca yenileme programlarımız sayesinde yeniden kullanılabilir hale gelmesini sağlıyoruz.

Sayfanın Üstü

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISMS)

  • Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi akreditasyonumuzla uyumlu hareket etmek ve verilerin korunmasını sağlamak için toplanan makinelerdeki sabit disk sürücüsü verilerini silmeyi amaçlıyoruz.

  • Güvenlik, donanım ve yazılımların tasarlanmasının en erken aşamalarında hayata geçiyor. 2002 yılında Ricoh, bir dijital çok fonksiyonlu yazıcı için ISO/IEC 15408 sertifikasyonunu alan ilk kuruluş olmuştu.

  • Ricoh, bilgi güvenliği için tutarlı ve küresel bir yaklaşım sergilemektedir.  2004'den bu yana dünyanın dört bir yanındaki tüm tesisleri için ISO27001 akreditasyonuna sahip olan Ricoh'nun bu başarısı, döküman sektöründe eşsiz bir konumda.

Sayfanın Üstü

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması (RoHS)

Elektrikli ve elektronik ekipmanlar, bu yönetmeliklerde tanımlanan altı tehlikeli maddeyi içeriyorlarsa piyasaya sürülmemelidirler. Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlıklarına ve güvenliklerine öncelik veren Ricoh, sadece ürünlerinin tümünün RoHS ile uyumlu olmasını sağlamakla kalmayıp halihazırda kapsam dahilinde olmayan altı maddeyi daha kullanım dışında bırakmıştır.

Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzin Verilmesi ve Kısıtlanması (REACH)
REACH, faaliyetlerde kullanılan tüm kimyasal malzemelerin kaydedilmesi ve yönetilmesini zorunlu kılmaktadır. Ancak, tedarik zincirimizin tamamını kapsayan katı bir Kimyasal Malzeme Yönetim Sistemi oluşturarak bu zorunluluğu bir adım ötesine taşıdık.

Üretici Sorumluluğu Yükümlülükleri (Ambalaj Atıkları) Yönetmeliği
Şirketler, geri dönüşüm faaliyetlerinin kapsamını ayrıntılandırmalıdırlar ve bizler de geri kurtarma ve geri dönüşüm alanlarında elde ettiğimiz başarıların kanıtlarını her yıl sunmak suretiyle bu ambalaj yönetmeliklerine uygun hareket ediyoruz.

Sayfanın Üstü