Beş Rehber. Tüm CIO'lar için Tek Yön

CIO'lara bilgi sermayesinin gücünü kontrol etmelerinde yardımcı olma.

Yazdır Twitter Facebook Delicious LinkedIn

İlgili Bağlantılar

  • Toplam Yeşil Ofis Çözümleri

    Sürdürülebilir danışmanlık, Çevreci Teknoloji ve Ricoh'un ikinci el onaylı ekipmanları hakkında daha fazla bilgi alın.

Alanında önde gelen küresel pazar araştırma firması IDC tarafından yürütülen ve Avrupa'yı kapsayan bağımsız odak gruplarının çalışmaları, CIO'ların bilgi ve belgeleri tüm işletme bölümlerinde etkin bir şekilde yönetme ihtiyacının farkında olduklarını göstermektedir.

Ancak bunu nasıl başarabilecekleri konusunda net bir fikre sahip değiller. IDC, 2020 itibariyle dijital bilgilerin 30 kat daha artacağını ancak bu bilgileri yönetmesi beklenen küresel çaptaki BT profesyonellerinin sayısının ise 1,4 kat artacağını tahmin etmektedir².  Yine IDC'ye göre 1.000 bilgi çalışanı olan bir kuruluş bilgilerin aranması, yeniden oluşturulması ve yeniden biçimlendirilmesi çalışmaları nedeniyle her yıl 6 milyon ABD Doları masraf yapmaktadır³.

İş Bilgilerini Yönetme

Odak grupları, iş bilgilerini şirket için değerli bir varlık haline dönüştürmenin en etkili yollarını değerlendirmiştir. Yönetilen Döküman Hizmetleri'nin sunduğu faydaların azami hale getirilmesine yönelik ihtiyaçla birlikte belge yönetiminin merkezileştirilmesi de bu listede yer almaktadır. Tüm bu çalışmalar neticesinde elde edilen bulgular doğrultusunda Ricoh, CIO'lara gelecekte tüm iş bölümlerinde bilgi akışını yönetmelerine yardımcı olacak beş rehber hazırlamıştır.

Ricoh'nun Beş CIO Rehberi

Teknolojiyle ilgili kararları bilgilendirirken insanlara odaklandığınızdan emin olun ve son kullanıcı davranışlarını analiz edin.

  1. Değişim sürecini etkin bir şekilde yönetin, ki böylece yatırımlar korunsun ve azami hale gelsin.

  2. Yatırımdan en iyi getiriyi almak ve Finans Müdürü ile aynı dili konuşmak için döküman süreci optimizasyonuna odaklanın.

  3. Sadece 'kur ve bırak' yöntemini uygulayan değil, sürekli yönetim teklif eden tedarikçilerle çalışın, satıcılarla gerçek ortaklıklar, işin gittiği yöne yönelik uzun vadeli bir bakış açısı olan doğru bir iş ilişkisi kurun.

  4. En iyi uygulama teknolojisini hayata geçirin - bu teknoloji sağlam ve güvenilir olmalı ve yenilikler müşteri tarafından yönlendirilmelidir.

Daha fazla bilgi için tanıtım yazılarımızı indirin:

Yeni İş Bilgileri Paradigmasında Başarı için Belgelerin Yönetilmesi

Günümüzün ve Yarının Bilgi Maliyetlerini Kontrol için Yönetilen Baskı ve Döküman Hizmetleri

Bize ulaşın: mds@ricoh-europe.com

Dipnotlar:

  1. Gruplarda, dokuz Avrupa ülkesinden gelen 250'den fazla CIO yer almıştır ve bu kişiler, günümüzde işlerindeki artan bilgi hacmini yönetmede CIO'ların karşılaştığı güçlükleri tartışmıştır. Bu Avrupa ülkeleri, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya, İsviçre ve İngiltere/İrlanda olup araştırma Ekim 2010'da yapılmıştır.

  2. Dijital Evrenin On Yılı – Hazır mısınız? Mayıs 2010. EMC'nin sponsor olduğu bir IDC iView çalışması.

  3. Kaynak IDC: Bilginin Gizli Maliyetleri: İlerleme Raporu, IDC#217936, 2009.

Sayfanın Üstü

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Lütfen web, e-posta, telefon ya da faks aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

Sayfanın Üstü