Yönetilen Siber Güvenlik Hizmetleri
cybersecurity

Üst düzey siber güvenlik konusunda uygun maliyetli ve ölçeklenebilir bir yaklaşım

Yönetilen Siber Güvenlik Hizmetleri

Veri ihlallerinin ve diğer siber güvenlik olaylarının tespit edilip önlenmesi, süregelen ve döngüsel bir faaliyettir. Tehditler değiştikçe, BT altyapıları da yeni değişkenlerle uyumlu hale getirilmeli, yeni hedefler ve uygulama stratejileri belirlenmelidir. Nitelikli siber güvenlik personeli eksikliği, bu zorlukları artıran bir etkendir.   
 
7/24 uygun maliyetli siber güvenlik  
Yönetilen Siber Güvenlik Hizmetlerimiz tüm bu sorunları çözüme kavuşturuyor. Önde gelen siber güvenlik uzmanlarımız, ağlarınız ve cihazlarınız için siber güvenlik sürecini izleyip yönetiyor. Dışarıdan destek aldığınız bir ekip olarak, 7/24 siber güvenliğe yönelik ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bir yaklaşım sunmak üzere, gerçek olaylardan edindiğimiz araç, uzmanlık, analiz ve deneyimlerden yararlanıyoruz. 

Çözümler ve Hizmetler

Güvenlik Bilgileri ve Etkinlik Yönetimi (SIEM)

areo

Tehlike esnasında müdahale süresini kısaltın

Saldırganlar bir ağa saldırmaya çalışırken, pek çok savunma sisteminin proaktif değil de reaktif olmasından ötürü genellikle avantajlı durumdadır. İyi konuşlandırılmış bir SIEM, bir saldırının ne zaman gerçekleştiğini belirlemek ve saldırılara aktif olarak karşı koymak üzere veri günlüklerini proaktif olarak toplayıp analiz eder.   
 
Bütünsel ve dinamik bir zekâ  
Yönetilen SIEM hizmetimiz, siber güvenlik vakalarını izleyip tanımlıyor, bunları sınıflandırıp doğruluyor ve sizi uyarıyor. Birden fazla teknolojiyi bir araya getirerek, güvenlik sistemini değiştiren bütünsel, dinamik ve akıllı bir vaka müdahale sistemi sunuyor.    
 
Uyumlu ve kapsamlı bir SIEM  
Veri kayıt ünitelerinden, sistem günlüğü hizmetlerinden ve API’lerden gelen canlı veri akışlarını esas alan bu hizmet, Palo Alto, Trend, Forcepoint, ServiceNow ve Cisco gibi pek çok teknolojiyle uyumludur. Bu hizmet, bir güvenlik uyarısı durumunda otomatik olarak BT destek bildirimi oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda olaya müdahalede de bulunuyor. SIEM desteğimizin kapsamında şu hizmetler yer alıyor:   
 
Hızlı çözüm  
 • Önemli kritik olaylara 7/24 müdahale  
 • İnternet portalları, gösterge tabloları ve depolama alanlarında yüksek düzeyde kullanılabilirlik  
 • Vaka tanımlama ve sınıflandırma 
 • IMAC (Fiziksel cihazlar için Kurulum, Taşıma, Ekleme, Değiştirme) işlemlerinde hızlı ölçeklendirme 
 • 15 dakikadan daha kısa süreli kritik olay bildirimi ve bir saatten daha kısa süreli orta ölçekli olay bildirimi 
 • Kullanıcı Davranışı Analitiği ile hatalı pozitif uyarıları azaltma 
 • Mevcut SIEM kurallarının ve güvenlik uyarılarının periyodik olarak gözden geçirilmesi
Bizimle irtibata geçin

Güvenlik Duvarı ve Güvenli Erişim Hizmeti Kesiti (SASE)

areo

Dışarıdan içeriye olan iletişimi kısıtlayın ve sınır korumasını optimize edin

Genellikle farklı bayilerin teknolojileriyle yönetilmesi gereken çok sayıda güvenlik duvarı olduğu için, pek çok işletme, ağ çevresinin güvenliğini ve bütünlüğünü korurken temel güvenlik duvarı yönetiminde ise sıkıntı yaşar. Bu, korunması zor bir denge olup, bir işletme farklı zaman dilimlerinde farklı güvenlik duvarı ekipleriyle farklı ülkelerde faaliyet gösterdiğinde daha da zorlaşan bir durumdur.   
 
Tüm ağ güvenliği hizmetlerine tek bir bulut üzerinden ulaşın  
Gartner, SASE’yi bulut teknolojilerini benimsemiş ve artık statik ve net bir ağ çevresine sahip olmayan bir işletmenin güvenliğini sağlamanın ana yöntemi olarak özetliyor. SASE kavramı, tüm ağ güvenliği hizmetlerinin, dünyanın neresinde olursa olsun tüm kullanıcılar için ortak tek bir bulut mimarisi çözümünde bir araya getirilmesidir.  
 
Yılın 365 günü 7/24 güvenlik  
Güvenlik Duvarı ve SASE Hizmetimiz sayesinde, uzmanlığımızdan faydalanarak güvenlik duvarı ortamınızın bulunduğu yerden bağımsız olarak sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlıyoruz. Son derece yetenekli ve deneyimli güvenlik duvarı mühendislerinden oluşan ekibimiz, iç ve dış çevrenizin güvenliğini ve gizliliğini koruyup yöneterek, yılın 365 günü 7/24 güvenlik düzeyinizi artırıp izinsiz giriş riskinizi azaltıyor.    
 
Giriş denemelerini, değişiklikleri, güncellemeleri ve tüm cihazların sağlık durumunu gösteren raporları düzenli olarak sunuyoruz. Sunduğumuz çözümler arasında şunlar yer alıyor:       
 • Yazılım Tanımlı Geniş Alan Ağı (SD-WAN) 
 • Dünyanın her yerinde tam kapsamlı SD-WAN sistemine kolay geçiş yapma olanağı ile mevcut SD-WAN/MPLS uygulamalarının güvenliğini sağlama 
 • Tüm ofisler ve kullanıcılar için Uzaktan Erişimli Sanal Özel Ağ 
 • Her kullanıcı için Sıfır Güven Ağ Erişimi 
 • Hizmet Kalitesi Politikaları 
 • DNS Güvenliği 
 • Güvenli Web Ağ Geçidi
Bizimle irtibata geçin

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM)

areo

Tüm kurumsal bilgilere güvenli erişim sağlayın

Mevcut bilgilere yapılandırılmış, izlenen ve güvenli bir erişim sağlanmadığı takdirde, davetsiz bir misafir şirketinizin verilerine kolayca erişebilir. Gelişmiş ayrıcalıklı erişim yönetimi yazılımı bu varlıkların güvenliğini sağlasa da, PAM çözümlerini yönetmek ve optimize etmek, karmaşık, çok fazla kaynak kullanımı gerektiren ve uzmanlık becerilerine ihtiyaç duyulan bir süreç olabilir.   
 
Kapsamlı bir yönetim ile tam koruma  
Kullanıcıların elde ettikleri sonuçlara ve PAM yazılımının verimli ve etkili bir biçimde yönetilmesine odaklandığımız yönetilen PAM hizmetimiz, işletmeleri ayrıcalıklı kimlik bilgilerinin ihlal edilip kötüye kullanılmasına karşı koruyor.    
 
Özel PAM mühendislerinden oluşan ekip  
Mevcut personeli işe almaya veya yeniden eğitim vermeye alternatif olarak tasarlanmış olan bu hizmet, sizin adınıza PAM yönetimi ve optimizasyonu sağlayan özel bir PAM mühendisleri ve tehdit analistleri ekibinden meydana geliyor. Bu hizmet ile kritik öneme sahip ayrıcalıklı erişim ortamlarını koruyup yöneterek maliyetleri kontrol altına almaya, güvenliği artırmaya ve riski azaltmaya yardımcı oluyoruz. 
Bizimle irtibata geçin

Yönetilen E-posta Güvenliği

areo

Kötü amaçlı e-posta tehdidini minimum düzeye indirin

Siber suçlular; virüs, kötü amaçlı yazılım, istenmeyen e-posta, kimlik avı saldırısı ve diğer siber güvenlik tehditlerini içeren kötü amaçlı e-postalar gönderir. Kullanıcıların güvenli olmayan bir bağlantıya veya ekli dosyaya tıklamak gibi basit hatalar yapmalarını beklerler. Yönetilen e-posta güvenliği hizmetleri, işletmenizi yetkisiz veri ihlallerine, yetkisiz erişimlere ve diğer e-posta güvenliği tehditlerine karşı koruyabilir.    
 
Yönetilen, korunan ve izlenen e-posta teknolojileri
Yönetilen E-posta Güvenliği Hizmetimizde, e-posta tehditlerini daha kullanıcının gelen kutusuna ulaşmadan tespit edip analiz etmek ve engellemek üzere tahmine dayalı bir yaklaşım uyguluyoruz. BT güvenliği uzmanlarımız, e-posta teknolojilerinizi yönetip, koruyup izlerken, e-postalarınızı da güvende ve kötü amaçlı içerikten uzak tutan güvenlik stratejileri uyguluyor. Böylece personeliniz gönül rahatlığı içerisinde esas işlerine odaklanabiliyor. 
Bizimle irtibata geçin

Yönetilen Antivirüs

areo

Tüm şirket cihazlarında antivirüs sistemlerini optimize edin

Yönetilmeyen antivirüs sistemleri, son kullanıcıların bilgisayarlarında antivirüs yazılımını etkinleştirmelerine veya devre dışı bırakmalarına olanak tanır, bu da şirketi ciddi ölçüde riske atan bir durumdur. Merkezi olarak yönetilen bir antivirüs sistemi, işletmeniz için gereken tüm güvenlik önlemlerinin özenle uygulanmasını sağlar. Ancak bunun için, son derece eğitimli bir BT personeli ve yönetim altyapısı gerekir.    
 
İşletmeniz için en iyi antivirüs çözümü  
Otomatik Yönetilen Antivirüs Hizmetimizle size yardımcı olabiliriz. Bu hizmet, antivirüs yazılımınızın güncellenmesini, planlandığı gibi tarama yapmasını ve kötü amaçlı yazılımların tespit ve analiz edilip etkisiz hale getirilmesini ve derhal raporlanmasını sağlıyor. Bu da, sunucunuzun, sistemlerinizin, ağınızın ve kablosuz erişim cihazlarınızın güvenliğini sağlamanın en önemli adımlarından biridir. Şirketinizin gereksinimlerine ve büyüklüğüne bağlı olarak, piyasadaki mevcut en iyi antivirüs çözümünü kullanmaya başlamanıza yardımcı olabiliriz. 
Bizimle irtibata geçin

Bize hemen ulaşın

Bir Ricoh uzmanı ile görüşün

İşletmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için danışmanlarımızdan biriyle irtibata geçin.

Bizimle irtibata geçin

Ricoh İş Çözümleri

İşletmenizin dijital yolculuğunda ilerlemesine yardımcı olacak profesyonel hizmet ve çözümlerimizi keşfedin.

Tüm İş Çözümlerimizi inceleyin
seamless digital workspace experience

Dijital Deneyim

Son derece yetenekli veri bilimcileri ve geliştiricilerden oluşan ekibimiz, en yüksek düzeyde müşteri bağlılığı elde etmenize yardımcı olacak çözümler tasarlayıp oluşturuyor, uyguluyor ve hizmete sunuyor.

Daha fazlasını okuyun

İş Süreci Yönetimi

Daha kolay, daha hızlı ve daha uygun maliyetli çalışma yöntemleriyle ekibinizin ilgisini ve üretkenliğini artırıyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Siber Güvenlik

Güçlü bir BT altyapısı oluşturmanıza, güvenlik açıklarınızı anlayıp yönetebilmenize ve güvenle büyümenize yardımcı oluyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Bulut ve Altyapı

BT altyapınızı modernize etmenize, iş yükünüzü otomatik hale getirmenize ve işletmenizin operasyonlarını dönüştürmenize yardımcı olacak bir yol haritası ve bulut çözümler sunuyoruz.

Daha fazlasını okuyun

Dijital Çalışma Alanı

Dijital çalışma alanlarınızı tasarlayıp yapılandırarak kullanıma sunuyor ve ekiplerinizin diledikleri yerden çalışarak etkili bir iş birliği yapmalarını ve gün içerisinde daha verimli çalışabilmelerini sağlıyoruz.

Daha fazlasını okuyun